Kronik Can Sıkıntısı

Ne mi oldu?

Kronik can sıkıntımızdan bahsetmek istemiyoruz. Siz de sormayın artık!

***

Evet yine oldu, bir yazarımız daha evleniyor. Sözlendiği günden bu yana yani 18 aydır yazı yazamayan Emre Baştuğ evleniyor. Mustafa Çolak’ın açtığı yolda tüm yazarlarımız çekinmeden ilerlemeye devam ediyor. Ama hâlâ kalemizi bekleyenler var. Yenilgi, yenilgi büyüyen bir zafer vardır.

***

Enis Batur’u artık takip etmek istemiyoruz. Çünkü Ramazan ayında bile kitap çıkarttığına dair duyumlar aldık. Bizden pes… Enis Batur’un hızına yetişemeyeceğimizi artık itiraf ediyoruz.

***

Baudelaire,Yazmak için konu mu arıyorsun? Kendini tanı..! Yeniden..!” demiş. Katılmamak elde mi? Hem hayatın anlamının bilinmesi; kişinin kendini tanıması ile doğru orantılı… Hodri meydan o halde…

***

Yaz sebebiyle bazı yazarlarımız rehavete girdi. Başta Aydoğan K olmak üzere hepsini buradan uyarıyoruz. Dünya hayatı tatil yapılacak kadar uzun bir süreyi kapsamaz. Sanırım anladınız meramımızı…

***

Beyaz Arif Akbaş’ın kitap yazılarını özellikle öneriyoruz. Kendisi hakkında Bahadır Dadak şöyle söylüyor: “Beyaz Arif Akbaş’ın kitap tahlilleri yazarın okuma yelpazesinin ne kadar geniş ve ufuk açıcı olduğunun nişanesi. Tenkitleri kuvvetlendiren alt okumaların ve iktibasların yanı sıra, müktesebatının özgünlüğü ve genişliği de kitap kurtlarını heyecanlandıracak derecede etkili. Site içerisinde pek göze çarpmayan bir yazar görünümünde olsa da hakikatte okudukları üzerine etraflıca düşünen nadir kalemlerden biri olduğu kanaatindeyim.”

***

Melike Dadak portre çalışmaları ile aramıza katıldı. Kendisine hoş geldin diyoruz.

***

Lâ-Mekânî’nin baştacı edilecek bir sözü var:Şeytanla kılıç tokuşturulmaz. Sukûnetle ve suhûletle… Sabır, katlanmak değil, güç biriktirmektir…” Şeytanla sorunu olanların dikkatine.

Edebifikir Haber Ajansı

DİĞER YAZILAR

3 Yorum

  • Fatoş , 23/07/2015

    Üzülme der Hz.Mevlana ve devam eder;Bir yandan korku bir yandan ümidin varsa iki kanatlı olursun.Tek kanatla uçulmaz zaten.Sopayla kilime vuranın gayesi kilimi dövmek değil,kilimin tozunu almaktır.Allah sana sıkıntı vermekle tozunu,kirini alır.Niye kederlenirsin?Taş taşlıktan geçmedikçe parmaklara yüzük olamaz.Yüzük olmak dileyen taş, ezilmeyi yontulmayı göze almalıdır..!

  • Nuaym , 23/07/2015

    Sabır katlanmak değil güç biriktirmektir. Sevdim bu sözü.

  • anlatamıyorum , 22/07/2015

    Hoşsunuz vesselam :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir