Ev Yapımı, Organik El Yazısı Satışlarına Başladık!

Yazarlarımızdan Mehmet Raşit Küçükkürtül’ün hemen herkesin beğendiği, birçok kişinin de hayran olup imrendiği bir el yazısı var. Edebifikir olarak kendisine el yazısının nasıl böyle olduğunu sorduk, cevabını yazısının sonunda bulacaksınız. Ayrıca “Hatıra Saklama Ofisi” ile işbirliği hâlinde el yazısı örneklerini satışa çıkarıp çıkaramayacağımızı sorduk. Mâlum Edebifikir’in bir ihtiyacı var, elde ettiğimiz parayla gazetelere asistan ilânı vermeyi düşünüyoruz. Ayrıca Kadıköy’e indiğimizde çay parası, kitap parası vermemiz gerekiyor. Hem Edebifikir adına okurlarımıza kitap gönderdiğimiz oluyor. Bunlar hep para… Yazarımızın bize cevabı olumlu oldu: “El yazımı mı satacaksınız? Bu benim esprim. Yani el yazımla bir şeyler yazıp verirken insanlara el yazımı saklamalarını, ileride yüksek meblağlara satabileceklerini söylerim. Siz satmayı deneyin ama kimsenin satın almayı isteyeceğini sanmıyorum.”

Evet, şartlar olgunlaştığı için sizlere teklifimizi sunuyoruz:

1. Mehmet Raşit’in el yazısıyla elinizde bulunmasını istediğiniz metni bize e-postayla gönderiyorsunuz, parayı hesaba yatırıyorsunuz ve öngörülen sürede yazının elinize ulaşmasını bekliyorusunuz.

2. 500 kelimeye kadar 75 lira, 1000 kelimeye kadar 150 lira ücret ödenir. 2000 kelimeye kadar ise 1000 lira ödenir. 30 kelimeye kadar olan metinler için 25 lira ödenir.

3. Metnin uzunluğu ve gidecek mesafenin uzaklığına göre ulaşım bir hafta ile 3 hafta arasında değişebilir. Kargo ücreti alıcıya aittir. Alıcının kargo firması tercih hakkı yoktur.

4. İade kabul edilmez.

5. Mehmet Raşit Küçükkürtül, tasvip etmediği metni yazmaz. Parasını almak istemediği kişilerin talebini reddedebilir. Mehmet Raşit Küçükkürtül’ün daha önce yazdığı el yazıları için bu şartnamedeki kurallar geçerli değildir.

6. Müracaat ettikten sonra 3 gün ile 7 gün arasında para yatırılmalıdır; aksi takdirde müracaat düşmüş sayılır.

7. Yeni oluşacak şart ve tekliflerde Edebifikir’in ve Mehmet Raşit Küçükkürtül’ün söz hakkı önceliklidir.

Taleplerinizi bekliyoruz: editor@edebifikir.com

Peki, Mehmet Raşit’in el yazısı niye güzel?

“Neden güzel olduğunu tam olarak bilmiyorum, dolma kalemin faydası olmuştur. Kaligrafi eğitimi filân almadım. İlkokul defterlerim hâlâ durur, pek de güzel olduğu söylenemez o yazıların. Ortaokuldan sonra değiştiğini, lisede dolma kalem kullanmaya başladıktan sonra bugünkü hâline doğru geldiğini söyleyebilirim. Edebifikir okuruna dolma kalem kullanmalarını, yanlarında taşımalarını, mümkün mertebe her şeyi dolma kalemle yazmalarını salık veririm. Türkiye’de iyi bir yazı eğitimi verilmiyor. Almanya’daki gibi ilkokul ikiden itibaren dolma kalem kullanma mecburiyeti getirmek yerinde olur. Böylece el yazısı hem güzelleşir hem de hızlanır. Bizim çocuklar çok yavaş yazıyor. 45 dakikalık bir sınavda, o tahta kalemlerle ne yazabilirsiniz? Üniversite talebelerine ilkokul çocuğu gibi tahta kalemle yazma mecburiyeti tutan hocalar var, yazık oluyor çocuklara. Kısaca şunu diyebilirim: Herhalde dolma kalem yazımı güzelleştirdi. Bir de çok güzel defterler var, insan yazmadan edemiyor.

Not-1: “M. Raşit’e…” ithafıyla yapılan çizim Bahadır Dadak’a aittir. Bahadır Dadak çizim, karalama ve el yazısı örnekleri için ayrı bir ücret tarifesi geçerlidir. Ayrıntılı bilgi için Edebifikir’e müracaat ediniz.

Not-2: Mehmet Raşit Küçükkürtül’ün el yazısı örneklerinde tespit edilen Edebifikir’e darbe yapma veya Özedebifikir tarzı oluşumlara gitme teşebbüsleri âkim kalmıştır, söz konusu cuntanın içinde Abdullah Karaca da vardır ve “İpeksi ve dolgun saçların yumaşaklığını da biliriz.” sözü Abdullah Karaca’ya aittir. Bu arada, evet, Abdullah Karaca yaşıyor.

Not-3: “Mor mürekkeple yazan sadece Mehmet Raşit Küçükkürtül kalmıştır.” sözleri hakikati ifade etmez, tamamen tezvirattır.

DİĞER YAZILAR