Edebifikir Buluşmaları

Bu buluşma; iflah olmaz can sıkıntılarını kendine azık edinip hayata kendi gözleri ile bakmaktan duyduğu acıyı, hakikat arayışı ile dindirmeye çalışan ve kendine “ben” demekte zorlanan o uyumsuzlar, yitip giden yollarda titremenin ve susuzluğun çemberinde bir umut diye sürekli yeni bir adım atmanın acısına katlananlar, tekinsiz cümlelere muhatap olup suskunluk istasyonlarında geceyi süpürenler, kendinin girdabından kurtulmak için çare diye Leyla’nın girdabını da kendine ekleyip boğulanlar, vakitsiz çiçek açan ağaçların gölgesini kollayanlar, idam beklerken müebbet cezasına mahkûm olan umutsuzlar, gidecek kendi derininden başka yol bulamayıp yolunu şaşıranlar, rüyasında rüya görürken rüya gördüğünü unutup rüya görmek için tekrar gözlerini kapatanlar için tertip edilmiştir.

Yer: İstanbul Mostar Gönüllüleri Eğitim, Bilim, Kültür Sanat Derneği

Molla Hüsrev Mahallesi Taştekneler Sokak No:12 Süleymaniye / Fatih

Saat: 15.00

editor@edebifikir.com

 

 

 

DİĞER YAZILAR

1 Yorum

  • kelaynak , 14/07/2018

    her bir şeyi reddetmiş, bir şeyi arayanlar lagalugasında gizli ama gizli olmasını istemeyen haykırışların salyaların sümüklerin ve sıcağın yapışkanlığı gibi pislik lakin suda yüzme hevesinde. su mu çok pislik mi çok -suların hükmü-; kim kimi kirletir ben!im ellerim mi, ama çok utanıyorum işte aynaya bakmaktan sanmayın bir cisim korkutacak beni belki o da var, insan aynası toz tutmaz.
    çember ve aşk ile başlayan sorgular, halkada sarıldı yara’ma sargılar.
    hangi buluşma hangi rüya teselli edebilebilir ki bu melun dün-ya-da ; dün. bitti. ya da laklakluklak boş lakırdıyak. çak. çık.. hoş çık. aman deyüm bu dünyadan boş çık.
    muhabbet hasıl olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir