Az Tanınmış Yazar İmzalı Absürt Test

Cevaplarınızı testin altına yorum olarak yazabilirsiniz. Filigranlı kâğıtlara yazarak posta güvercinlerinin ayaklarına bağlayabilirsiniz. Maraş’a giderek Mehmet Raşit Küçükkürtül’ün merhum dedesinin telgraf makinesinden telgraf çekebilirsiniz. Size güveniyoruz, bu işi başarabilirsiniz.

NOT: Testimizi doğru cevaplayan okurlarımızdan, NOTER huzurunda yapılacak kura sonucu talihli 499 kişinin, editörümüze Tadella Kingsize çikolata almasına izin vereceğiz.

***

1. Nazariyat ekolüne tepki olarak kurduğu ve bu alanda hazırladığı 35 ciltten müteşekkil “Molla Kasım’ın Askerleriyiz” isimli meşhur doktora teziyle Of Enstitüsü İlim Araştırma Merkezi Rektörlüğüne atanan emekli İskeçe müftüsü kimdir?

A. Halil Konaksever
B. İhsan Shenojack
C. Mehmet Emir
D. Davud Bayrakof

2. Dünyamızı teşrif ettiği 1994 yılı itibariyle, hayat tarzı, titizliği ve seçiciliği ile “müşkülpesent” kelimesini galat-ı meşhur ifade biçimlerine ikame eden dünyaca ünlü etimolog ve şans kurabiyesi yazarı kimdir?

A. Ziya Gökalp
B. Mehmet Emir
C. Faik Sait Abasıkayıp
D. Hikmet Anıl Öztekin

3. Eski İsmet Özelci’lerden kim kaldı?

A. Celal Fedai
B. İbrahim Tenekeci
C. Hakan Kaplanbenzer
D. Mehmet Emir

4. Aynı isimli kitaptan uyarlanan “Zinhar Haramdır!” filmiyle Massachusetts Varlık Şiir Ödülü, Necip Fazıl Öykü Armağanı, Zambiya Yazarlar Birliği Jüri Büyük Ödülü, Grammy En İyi Çıkış Yapan İslami Rock Star Albümü, Cannes En İyi Uyarlama Senaryo, Altın Portakal Film Festivali Soyulmuş Mandalina Ödülü ve En İyi Saç ve Makyaj Tasarımı alanında Oskar ödülüne lâyık görülen meşhur golf topu dalgıcı ve hatip kimdir?

A. Mehmet Emir
B. Stanley Kubrick
C. Akira Kurosawa
D. Bernardo Bertolucci

5. “Ayağını sıcak tut başını serin”, “İçini ferah tut düşünme derin”, “İdgam meal gunne felsefesi”, “Farabi’nin hezeyanları” ve “Modern dünyada şalvar giyme teknikleri” isimli eserlerle dindar bilinç akımının Türkiye mümessili haline gelen hac organizatörü ve hurma toptancısı fikir adamı aşağıdakilerden hangisidir?

A. Nureddin Yıldız
B. Serdar Mıhçıoğlu
C. Mehmet Emir
D. Halil Konakçı

6. Molla Kasım ve Mehmet Emir, nadanın balına nazar edip nazar ber kadem usulünün hakikatine vasıl olmak maksadıyla ceberrut âleminden çarşıya iner ve ağyara karışırlar. Fakir halka selam edip bir zahire dükkânına varırlar. Dükkâna vardıklarında fark ederler ki Kasım’ın buğday alabilmek için 24 akçe eksiği, Mehmet’in ise 2 mecidiye eksiği vardır. Bunun üzerine Mehmet dünyayı üç talakla boşayıp nakdi sermayesini Kasım’a verir. Ama hâlâ bir kile dahi olsa buğday alacak paraları yoktur. Buna göre bir kile buğday kaç Amerikan dolarıdır?

A. 50 Sent
B. A Fistful Of Dollars
C. 15.99 Orta Afrika Frangı
D. Himmet

7. Dünyaca ünlü yönetmen Semih Kaplanoğlu’nun Hızır-Musa (a.s.) kıssasının modern bir uyarlaması olan Buğday filminin galasında ”Musa Aleyhisselam haklıydı, bre gafiller, bre densizler, bre cahiller!” diyerek kendini ateşe veren İslami Greenpece Örgütü lideri ve Katar Büyükelçisi kimdir?

A. Van Gogh
B. Banksy
C. Mehmet Emir
D. Nureddin Nebati

8.

x2 – y2 = ( x – y ) . ( x + y ) özdeşliğine göre; 722−50262−52 = 2k ise k kaçtır?

A. 86
B. 96
C. 108
D. Mehmet Emir

9. Edebifikir derin yapılanmasının geleneksel Kadıköy buluşmalarında cümle halkı tekfir eden ve Bahariye Caddesinde kafasını öne eğerek gezerken baş-ı şeriflerini Ayia Efimia Rum Ortodoks Kilisesi duvarlarına çarparak kelle-i mübareklerinde nurdan bir nişanla gezmek zorunda kalan meşhur tarih profesörü ve hacamatçı kimdir?

A. Freddie Mercury
B. Mehmet Emir
C. Ray Charles Robinson
D. Bob Dylan

10. Düzenli olarak bir işte çalışmayı insan haysiyetine sığmadığı gerekçesiyle reddettiği için “Kısmetse Olur” programı yarı finallerinde elenen profesyonel uykucu ve zevk mütehassısı kimdir?

A. Uykucu Şirin
B. Gargamel
C. Sulhi C.
D. Mehmet Emir

 

 

 

DİĞER YAZILAR

18 Yorum

 • Sıkıldım artık ben sevemem yeniden başıma gelenler hep edebifikirden , 02/02/2023

  Çok sıkıldım, artık elif yenigün bacımızın kazandığını ilan edip hediyesini yollar mısınız lütfen? Temiz kalp ve iyi niyet ödülünü de bana verin n’ooluuuurrrr çünkü en çok benim ihtiyacım var :'((

 • celladına gülümseyen adamı seven adam , 27/01/2023

  bütün sorular mehmet emir’i gösteriyor. altıncı soru şaşırtmaçlı ama o da mehmet emir diyorum.

 • Edebifikir Delhi Temsilcisi , 26/01/2023

  Mehmet Emir testi çözdü mü? Çözmüş ise cevapları posta güvercinlerinin ayaklarına bağlamıştır. Edebifikir’in Mekke, Şam, Halep, Basra, Kufe, Kudüs, Kahire, Tebriz, İsfahan, Buhara, Semerkand, Kurtuba, Bağdat ve Hive temsilcilerinin gökyüzünde ayağında filigranlı kağıt gördüğü güvercinleri bulup Mehmet Emir’in cevaplarını yayınlamasını temenni ediyoruz!

  • mehmet emir , 27/01/2023

   sorulanların tek bir doğrusu yok. öznelliği kastetmiyorum ama, tek bir doğrusu bile yok yani. bu bir test değil teşviş ve tağşiş cünbüşi. mevzu bize ve recüliyete. bildiklerimi anlatsam yer yerinden oynar. yalnız şu kadarını söyleyebilirim. 28 şubat postmodern darbesinden beri türkiye’nin en büyük potansiyeli haline gelen sünni bekar gücü bikariyye tarikatını işlevsiz kılmak ve ön almakla görevlendirilmiş bir müteşeyyih çıktı ortaya. bu kişi ceylan postuna bürünmüş tilki, sırf ağzı iyi laf yaptığı için oturdu posta, yıllardır da yerinden kalkmadı. saadetli makamını nutellaya ve taife-i avane-i nisadan aldığı çikolâta sattı. anlaşılan şimdi bizim de kalemimiz kırılmış… bikariyye tarikatının postuna geçmeye namzet kim varsa hazırladığı kumpaslarla onları bir bir ayıklamıştı daha önceden… üzülerek söylüyorum ki bizim tarikatımızda bu artık mülevves bir gelenek… “az ünlü, emekli iskeçe müftüsü, kısmetse olur yarı finalisti” vs. her biri hususen çalışılmış, düşünülmüş ajans işi tüyolardan ibaret. mezkur kişi yanında yöresinde kavvamu’r-recül (sek erkek) bir adam görmeye asla tahammül edemiyor. muhtemelen bu yıpratmalara karşı ben de çok dayanamayacağım. benim çıkmış olduğum bu kutlu yola benden önce çıkan ve şimdi her biri ya kabrinde ya da kuşe-i uzletinde boynu bükük ve mahzun bir halde “yok mu bana bir fatiha okuyan” diye tazarru eden seleflerime dua edip kenara çekileceğim. fakat günü geldiğinde elbet bizim içimizden de bir musa aleyhisselam vârisi çıkacak, bikâriyye tarikatını kurtaracaktır. o mübareğin görklü devrine yetişenler içi yanıp kebâb olmuş bu kardeşinden selam eyleyiversinler. gidiyom ben

 • Author , 26/01/2023

  Der tarik-i EdebiFikrî lazım âmed çâr terk / Terk-i Mehmet, terk-i Emir, terk-i Mehmet Emir, terk-i terk

 • Ansızın aklıma takılan o soru , 26/01/2023

  Ödülü kazanmamız için yapmamız gerekeni bildiğimiz halde neden yapmamız gerekeni yapmıyoruz?
  A.iliaca externa Art.sacroiliaca hizasında a.iliaca communis’den ayrılır bilginiz olsun. Bir bilgi daha 7 kere 6 =42 eder.

 • Necatiii filler serrrbessstt , 25/01/2023

  Bay Meemet, elendiniz pek tabii. Lütfen çıkarken terlikleri düzeltmeyi unutmayınız. Müssesemiz bu konuda hassaslar da :))

 • Elif Yenigün , 25/01/2023

  D B D A C D C D B D

 • Neymeym , 25/01/2023

  mehmet emir her sorunun cevabı şıklar arasında himmet olanın cevabı da himmet sjdjdj son soru bir kafamı karıştırmadı değil

 • d.a , 25/01/2023

  Nedense ilk soru da of u görünce davut bayrakof diyesim geldi. 6 himmet. Kalanlar da Allah’ın emri gibi Mehmet Emir :)

 • İhsan , 25/01/2023

  6. Sorunun sorunlu olduğunu düşünüyorum. Zira siklarda Mehmet Emir cevabı noksan. Ona en yakın cevap olarak himmet cevabı vermek durumundayım.
  Diğer tüm sorunların cevabı ise Mehmet Emir.

  Not: tadelle işinde sorun yok lakin yanında filtre kahve içilecek…

  • İhsan , 31/01/2023

   Temiz Kalp ve İyi Niyet Hediyeli Absürt Test
   Yazısına “Feyyaz Kardemir’i severim” yazdım. Sizi de seviyoruz Mehmet Emir. Ancak sizinle henüz aynı ortamda bulunmadık. Feyyaz Kardemir ile tanışmak, sohbet etmek fırsatımız oldu. Tanıdığım edebifikir yazarları hoş insanlar. Rabbim güzelliklerini devam ettirsin.

 • silgim yok?? , 25/01/2023

  m emir m emir m emir m emir m emir himmet m emir m emir m emir m emir

  • silgim yok?? , 25/01/2023

   son şıkkı sulhi c yapabilir miyiz

  • m. emir , 02/02/2023

   âmin hocam, allah razı olsun.

  • silgim yok!! , 02/02/2023

   ödülüm nedir hocam

 • 13 , 25/01/2023

  1-mehmet emir
  2-mehmet emir
  3-mehmet emir
  4-mehmet emir
  5-mehmet emir
  6-himmet
  7-mehmet emir
  8-mehmet emir
  9-mehmet emir
  10-mehmet emir

  bayildim bu teste bilhassa 8.soru keyfimi gıdıkladi tskler

 • düz dünya derneği komisyon üyesi üstad hayrettin yamuk , 25/01/2023

  6. sorunun cevabı d şıkkı diğerlerinin hepsinin cevabı Mehmet emir.
  Not: geçsem yeter 100 almak istemiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir