Sence Teoman şimdi ne yapıyor?

Teoman bir yerlerde kendisine sorulan herhangi bir soruya şöyle cevap vermişti; “Müthiş bir lüks yarattım kendime ve üzerimde hiyerarşi kuracak, hesap vereceğim birileri olmamasını sağladım, yani kendi kafama göre takılabildim. Uyuz olduğum biriyle çalışmadım hiç. Hoşuma gitmeyenlerle görüşmedim, uzlaşmadım, birilerini bir şeye ikna etmeye çalışmadım ya da birilerinin beni bir şeye ikna etmesine izin vermedim. Beş kuruşum yokken bile kimsenin önünde eğilmeyeceğim diyordum, öyle oldu.”

Zaman aktı ve kendisi müziği bıraktı. Hiç kimseye hesap vermeyen Teoman vicdanına hesap verme konumuna geldi. Vicdanına yani şehirde inandığı Rabbine. Bu ara mağarasında. Önümüzdeki günlerde neler olacağını göreceğiz. Ama biz bundan sonra ne olacağını merak edip soruşturma dosyası hazırladık.

Sence Teoman şimdi ne yapıyor?

Aydoğan K

Bana ne lan Teoman’dan.

Emre Bulur

Teoman bir sistemin iflasının göstergesidir. Kalbi olmayan sistemlerin kangren olduğunun kanıtıdır. İnsanın sadece bedenden ibaret olmadığının bilakis vicdanının da olduğunun ilanıdır. Teoman içinde bu sesi duymuş ve harekete geçmiş bir eylemcidir.

Hareketinin odak noktası zamanla belirecek ve gideceği menzil belli olacaktır. Bence Teoman şimdi ne yapacağını değil ne yapmayacağını biliyor sadece. İnsanları kemiren çarkın içinde olmamak… Teoman müziği bırakmasıyla bunu başarmıştır. İkinci adımı da gerçekleştireceğini ümit ediyorum. Teoman hâlâ 17 yaşındadır.

Ömer Ertürk

İstanbul sokakları kadar kirli duygularını kendinden (ben) arındırıp kendini bulma çabasındadır kesin.

Şarkılarını dinleyip dinleyip, o eski halimden eser yok şimdi diye söylenip duruyordur.

Mustafa Çolak

Yapması gereken şeyi yaptıktan sonra şu an ne yaptığını veya ne yapması gerektiğini kendi de bilmiyor. Tek bildiği; yapması gereken şeyi yapmak.

Mehmet Okumuş

Ben Teoman’ın ne yaptığını bilmiyorum. Ama ne yapmadığını biliyorum…

Teoman’ın ateşin protestliğinin benim sadrıma şifa olmadığını ve hatta kendi sadrına şifa olmadığını adım gibi biliyorum. Başkada bir şey bilmiyorum. Ve çok içtiği söyleniyor… Burasını bilmiyorum ama içmenin matah bir şey olmadığını biliyorum.

Salih Demirhan

Kendini dine vermiş olabilir.

Samed Doğan

Teoman muhtemelen kafayı dinliyordur, yani biraz sızıp kalıyordur, eski parçalarını dinleyip vay bee diyordur, ayrıca film filan çekebilme ihtimali de vardır.

Murat Gültekin

Kazaya bıraktığı namazları kılıyordur.

Vera Umut

Bence müziği bıraktığı günden bugüne hâlâ uyuyordur ve uyanacağını hiç sanmıyorum. Uyuyorsun değil mi Teoman?

Aydın Karaydın

Tahta kaşıkları aşırmaya çalışırken görüldüğü zannedilmektedir.

Adige Batur

Teoman kim?

Ozan Kandemir

Kesin çay ocağında hortumla dökülen çayı içiyordur.

Mehmet Burhan

Cami imamının peşinden koşup tecvit dersi almak için kendini paralıyordur.

Serdar Kocabaş

Artık evinde sessiz bir şekilde elektrogitarını çalarak öğle kuşağı kadın programlarını izliyordur.

İlhan Arar

Teoman içinde beste biriktiriyordur bence. Ve artık, kâinat bestesindeki yerini sorguluyordur.  Umarım bulur.  Ayrıca tek başına dans ettiğinden eminim.

DİĞER YAZILAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir