Sıkıntılarımızı Kadıköy Sokaklarına Gömeceğiz

Canımız çok sıkkın.

Hayat bizim için oyunu kurallarına göre oynama uğraşıydı. Zamanla oyunu kurallarına göre oynamayanların da olduğunu fark ettik. Aşkta değil, tapılmakta gözü olanlara kızdık belki. Belki de tüm hayatımız, simsiyah bir köpeğin üzerimize koşarak gelmesi gibiydi ve kaçıyoruz. Buluşmamızın sebebini tam olarak bilemesek de Cumartesi günü Kadıköy’de buluşacağız, sıkıntımızı Kadıköy sokaklarına gömmek için.

Evet, canımız çok sıkkın.

Neden diye soranlara cevap veremeyişimiz daha da sıkıyor canımızı. Neden diye soranlara cevabımız yok ama sormayanlara var. Aklımıza bir eylem de gelmedi. Bu sefer sadece canımız sıkıldığı için Kadıköy’deyiz. Haldun Taner tiyatrosunun önünde buluşup, Kadıköy’ün arka sokaklarına geçeceğiz. Yolumuzun üstündeki sahaf ve çay ocaklarına uğramadan geçmeyeceğiz. Sokakta yatan derviş gönüllü amca ve teyzelere selam vermekten de kendimizi alıkoymayacağız.

Eğer dayak atılacak birilerini bulabilirsek ve gözümüz de keserse o birilerini döveceğiz. Hem dayak atmak arada sırada psikolojimize iyi geliyor. Olmadı sağa sola sataşıp dayak da yiyebiliriz. Sonuçta canımız sıkkın. Ne yapalım?

Siz de gelin sıkıntılarımızı beraber gömelim sokaklara.

Saat: 19:03

editor@edebifikir.com

DİĞER YAZILAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir