Alanlara İnmek için Gerçek Sebepler

Bilindiği gibi Gezi Parkı’nı işgal eden nümayişperestler, doğa sevgisi ve ağaç katliamından bîzâr olduklarını söyleyerek bu işe kalkışmışlar akabinde de bu sözlerinden tornistan edip kısır bir siyasî çekişmenin içerisine nümayişçi kitleyi getirip oturtmuşlardı.

Biz de Edebifikir olarak milletimizin nümayiş kabiliyetini gördüğümüzden, alanlara inmek için gerçek sebepleri sıralıyoruz.

1. Türkçe tedrisat hakkı istiyoruz! Evet, yanlış duymadınız Türkçe tedrisat istiyoruz. Diyeceksiniz çocuklara okulda neyce tedris oluyorlar? Tarzanca, efendim. Bildiğiniz tarzanca okuyor çocuklar. 1928’den itibaren okullarda gavur alfabesiyle Türkçe zannettikleri bir garabetle çocukları okutuyorlar. Türkçe tedrisat için gavur harflerinden kurtulmak için çeşitli nümayişler yapmak mümkün. Bilahare Türkçe tedrisat için hangi nümayişler, boykotlar, tedbirler, atölyeler, mücadeleler yapılacağıyla alakalı tekliflerimizi sizlere sunacağız.

2. Bankaları hizaya sokacak nümayişler, boykotlar yapabiliriz. Mesela “Leylek Bankası”nı ele alalım. Leylek Bankası’yla işi olanlar bir imece kurabilirler. Hatta Leylek Bankası’nda çalışan elemanları da ayartıp “Leylek mağdurları imecesi”ne dâhil edebilirler. Faizleri kaldırmak, bankada işlem yapmak için para almak gibi işlemler için çeşitli nümayişler, boykotlar, zekâyla süslenmiş kanunlarla tahkim edilmiş saldırılar yapabilirler. Pazartesi günleri, bütün nakitlerini çekip Çarşamba günü geri yatırabilirler. O şehirdeki bütün banka müdürlerini sabah, mesaiden önce şehrin meydanında toplayıp çeşitli yeminler söylettirebilirler. Çeşitli sosyal, psikolojik talepler de bulunabilirler.

3. Cep telefonu şirketlerini zarara uğratıp hizaya sokmak için çeşitli örgütler kurulabilir. İnternet korsanlığı yapan farklı gruplar var. Bunlar içerisinde biz siviliz, halkı düşünürüz, şöyleyiz, böyleyiz diye böbürlenenler de var. Fakat niyeyse bunlar güncel, sabun köpüğü gibi gelip geçici aktüel konularda adını duyuruyorlar. Halkın yanında yer alacak, kalıcı, uzun vadeli direnişlerde yer almayı hiç düşünemiyorlar niyeyse! Bu tip internet korsanlarını erkeklerse, eğer gösteriş olsun diye aktüel konulara müdahil olup gerçekte kötü emelleri olan güçlere çalışmıyorlarsa, gerçekten namuslu iseler halk hareketlerini, tüketici dayanışma derneklerini, işçileri, öğrencileri, dul, yetim ve gazileri destekleyecek işler yapsınlar. Büyük para sahibi cep telefonu şirketlerinin gıcır gıcır, cillop gibi internet siteleri var. Bir de tüketici dayanışma gruplarının internet sitelerine bakın…  Anladınız siz…

Bu saydıklarımız nümayişperestlerimiz için sadece bir başlangıç. Hadi görelim nümayişlerinizi! Edebifikir yanınızda.

Eylem bir kız ismi değildir.

 

 

DİĞER YAZILAR

3 Yorum

  • Aria , 05/12/2013

    eskiden adım tamıdı…

  • BİMCELL , 27/08/2013

    Edebifikir ailesini operatörümüzde görmek bizi mutlu edecektir. Ailece geçerseniz size özel indirimlerimiz olacaktır. Edebifikir’in meşhur konferans görüşmelerini ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Bize ulaşınız. En yakın bim noktası için: lütfen evden çıkıp iki bina sonra sağa dönün şubemizi göreceksinizdir.

  • turkcell , 24/08/2013

    vodafone akıllı olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir