Karetta Karetta Performansı

Edebifikir İhtiyar Heyeti olarak; toplumsal, evrensel ve bireysel sorunları ele almaktan acayip derecede haz alıp, bu sorunların çözümü için kafa yorup, kayıtsız kalmamayı temel vazifemiz biliriz. Biz meselelere kayıtsız kalmamak için üçer fotoğraf, ikametgâh belgesi ve nüfus cüzdan suretlerimizle karetta karetta meselesine de kaydımızı yapıyoruz. İlginize duyururuz.

Bu aralar aklımıza nesli tükenen hayvanlar geldi. Tükenenler zaten tükendi, bir de tükenmeye başlayanlar var ki onları korumak kollamak, dünyamızda yaşadıkları için onlara sahip çıkmak gerekliliğini unutmadan bu cümlelerin altını çiziyoruz. Karetta karettaların nesli tükeniyor. Ama gelin görün ki bazı hayvan oğlu hayvanların nesli tükenmiyor. Keşke karetta karettaların yerine diş bilediğimiz kapitalizmin babaları tükenseydi de dünya rahat bir nefes alsaydı.

Karetta karettaların neslinin tükenmesinin temel nedeni işte bu kapitalizmin kuklalarıdır. Onlar dünyanın kirlenmesine, yaşanmaz bir hale gelmesine, ekolojik sistemin bozulmasına, bitkilerin fotosentez sistemlerinin bozulmasına, nehirlerin kirlenmesine, insanların korkaklaşmasına, aç kalmasına neden olan işte bu nesli tükenesice olan kapitalist kuklalardır.

Oysa karetta karettaların nesli tükeniyordu. Kıyamayız hiç onlara, o kabukları içinde kendi yaşamlarını sürdürmeleri yok mu, sonra bize dervişliği anlatır gibi, yanlarına sadece kabuklarını alıp bir yerden bir yere gitmeleri ve bu yol hallerinin sürekli olması yok mu işte bu bizim onları sevmemizin sebebidir.

Dikkat Eylem!

Bu bağlamda karetta karetta sorununu konuşmak ve kapitalistlere karşı ağzımızı bozmak için 14 Nisan Cumartesi Kadıköy’de Beşiktaş İskelesinin yanındaki kafedeyiz.

Saat: 17.45

Not 1: Gelirken kapitalistler için bir ağız dolusu küfür getirin.

Not 2: Kapitalistler yaşıyorken Karetta karettalar hayvan değildir.

DİĞER YAZILAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir