130Ş’den İnenlere “Hoşgeldiniz” Deme Nümayişi

130 s

 

Geçen haftalarda aldığımız nümayişsizlik kararını her an bozabileceğimizi söylemiştik. Nitekim bu hafta öyle de yapacağız. Nümayişsizlik bize iyi gelmiyor. Zaten bize hiçbir şey iyi gelmiyor. Bu yüzden acil eylem yapmamızın gerekliliğini farkettik. Belki iyi gelir. Emre Aydın da iyi bir adam. Evet.

Bu iki haftalık arada eylemsizlik belimizi büktü ve anladık ki; Edebifikir eylemsiz yapamaz. Ancak bu demek değildir ki eylem yapmaya ara veremeyiz. Her an, şimdi duyuracağımız eylemi yapmaktan da vazgeçebiliriz. Bu bizi ilgilendirmez, afedersiniz, sizi mi diyecektik? Neyse, bu kimseyi ilgilendirmez! Erkan Oğur içimizi acıtıyor, o ayrı.

Bu kez güzide şehrimiz İstanbul’un yegâne ulaşım vasıtalarından 130Ş kod adlı otobüslere kafayı takmış durumdayız. Kadıköy’de buluşup 130Ş’den inen yolcuları karşılayarak onlara;  “Hoşgeldiniz” diyeceğiz. Ne de olsa ta Tuzla Şifa Mahallesinden kalkıp Kadıköy’e geliyorlar ve takdir edersinizki bu kadarcık ilgiyi hak ediyorlar. Hüzün şarkıları dinlerken içimize cam kırıkları batıyor, bu da apayrı.

Ne diyorduk? Ha, 130Ş’leri karşılamak isteyenler gelsin.

 

Not: Nümayişte kontenjan sınırı vardır. Gelmek isteyenler mail atabilir. Gelmek istemeyenler lütfen mail atmasın. Biz anlıyoruz çünkü gelmek istemediklerini.

 

Yer: Kadıköy

Tarih: 19.05.2012 Cumartesi

Saat: Akşam suları

editor@edebifikir.com

 

DİĞER YAZILAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir