Temiz Kalp ve İyi Niyet Hediyeli Absürt Test

Cevaplarınızı testin altına yorum olarak yazabilirsiniz. Alaska Dağlarından Komançi bulutlarıyla gönderebilirsiniz. Nazi Almanya’sından kalma enigmalarla postalayabilirsiniz. Size inancımız tam, bu işi başarabilirsiniz!

NOT: Testimizi doğru cevaplayan okurlarımızdan, Feyyaz Kandemir’in istihare, keşif ve müşahedelerine göre belirlenecek talihli kişilere teste konu olan yazarımızın başlatacağı “Cedel ve Haklı Olma Atölyesine” ücretsiz ön kayıt avantajı sağlanacaktır.

***

1. “Çakallar sürüyle kurtlar tek geze yeğen!”, “Ötüken yolu yokuştur kafaları tokuştur” ve “Ergenekon yurdun adı Börteçine kurdun adı” gibi dev eserlerle Alper Tunga’dan aldığı mukaddes mirası gelecek nesillere taşıyan, şaşmaz feraseti ve sarsılmaz gayretiyle kızıl elma literatürüne büyük katkılar sağlayan meşhur dava adamı ve Sarıyer börekçisi kimdir?

A. Sedat Poker
B. Jem Paul Toker
C. Junior Joker
D. Cem Ersever
E. Feyyaz Kandemir

2. 96 model Toros’unun içinde stokladığı 557 kg ballı hardalı gong çerezi, 35 paket karbonat ve 1.5 ton at sütüyle Kurtlar Vadisi dizisini hiç ara vermeden ve uyumadan 2 hafta 3 gün 21 saat boyunca izleyerek Guinness Rekorlar Kitabına giren derin devlet uzmanı ve mumbar dolmacısı kimdir?

A. Mehmet Ali Ağaca
B. Kod Adı: Şeravi
C. Feyyaz Kandemir
D. Besim Tibuk
E. İplikçi Nedim

3. Tehlike sahnelerde Mete Yarar ve Nedim Şener’in dublörlüğünü yapan dünyaca ünlü peynir gurmesi, A Haber piyanist şantörü ve sümerolog kimdir?

A. Ersan Shen
B. Nihal Bengiwater Kharacha
C. Esra Elanoû
D. Hakan Ural
E. Feyyaz Kandemir

4. Lüks restaurantlarda iftar vermekten hicap duyup çay ve simitle iktifa eden, işçilerle, yoksullarla, yolda kalmışlarla, miskinlerle, mezar kazıcılarıyla sabahlayan, insanların şehrinden demir alıp uzlet denizlerine yelken açan, ubudiyeti ve izzeti nefsin zilletinde gören Edebifikir camiasında, Mehmet Raşit Küçükkürtül ve Ömer Can Coşkun ile birlikte KPSS’ye girip devlet memuru olarak mütevazı sitemizde ilk ayrılıkçı hareketlerini başlatan kamu haricilerinin elebaşı aşağıdakilerden hangisidir?

A. Feyyaz Kandemir
B. Hasan Sabbah
C. Müseylime-i Kezzâb
D. Şecâh
E. Seyyid Nesimî

5. Üstün zekâsı ve mükemmel hafızlık yeteneği ile ezberlediği 103.987 beyti edebiyat mahfillerinde şerh ederek genç dimağları, Trabzonlular Derneği seraskerlerini ve siyasi partilerin ilçe başkanlarını efsunlayan, böylece taşra belediyeleri şiir akşamlarında Hayati İnanç’ın akarına taş koyan, divan şiiri vakanüvisi ve cülus müptezeli kimdir?

A. Barış Barkçin
B. Berna Lachine
C. Grup Laçin
D. İmagine Dragons Machine
E. Feyyaz Kandemir

6. İlk Müslüman-Türk devletlerinde, İslamiyet’in kabul edilmesine rağmen eski Türk devletlerinin etkilerinin devam ettiği görülmüştür. Bu duruma bakılarak, İlk Türk-İslam devletlerinin aşağıdaki uygulamalarından hangisi, yönetim alanında ilk Türk devletlerinin örnek alındığını gösterir?

A. Karacoğlan’ın aslında büyük bir mutasavvıf olduğu ve Tanrı Dağlarında uzlete çekilip hipotermiden cartayı çektiğine dair delilsiz ve sarsılmaz inanç
B. Kut anlayışının uygulanması
C. Twitter cihad ve gaza politikasının izlenmesi
D. Hükümdarın, halifeden önce first layd’nin onayını alması
E. Feyyaz Kandemir

7.

işte söyledim, nihayet söyledim, oh be söyledim
ben senin bildiğin kızlardanım sevgilim
karşıma çıkacağını mesela üç vakte kadar
ela olduğunu gözlerinin şöyle omuz genişçe
-nasıl da biliyor ölmeyesice-
doktor olsun mühendiz… öğretmenler aç
kızım gözlerini aç benim gibi olma kaç
mesela sensiz yaşayamam sevgilim

Yukarıdaki şiirde geçen en belirgin söz sanatı aşağıdakilerden hangisidir?
A. Teşbih-i Beliğ
B. Bahane-i Feyyaz
C. Tecahül-i Arif
D. Hüsn-i Talil
E. Teşhis ve İntak

8. Dünya Laborantlar Gününden Sevgililer Gününe, Anneler Gününden Dünya Makine Mühendisleri Gününe kadar tüm özel gün ve haftalarda eve çiçek götürerek sistemleştirdiği “Sek Erkekler Denge Politikası Kuramıyla” dünya siyaset tarihine adını altın harflerle yazdıran Başakşehir Giresunlular Dernek Başkanı ve F klavye zabıt kâtibi kimdir?

A. Sokrat ST
B. Killa Hakan
C. Norm Feyyaz
D. Dr. Fuchs
E. Lvbel C5

9. Mehmet Raşit ile Feyyaz’ın yaşları toplamı x’tir. Feyyaz, Mehmet Raşit’in yaşındayken Feyyaz’ın doğmasına y yıl vardı. Buna göre Feyyaz kaç yaşındadır?

A. x – y
B. 2x – y
C. Y
D. 2(x – y) + 3x
E. İsmet Özel

 

I. Nihal Atsız
II. Karacoğlan
III. İsmet Özel
IV. Süleyman Çobanoğlu
V. Esat Kabaklı

10. Aşağıdakilerden hangisi ya da hangileri yukarıdadır?

A. Feyyaz Kandemir
B. Feyyaz Kandemir
C. Feyyaz Kandemir
D. Feyyaz Kandemir
E. Feyyaz Kandemir

11. Kendisinde Âlem-i Meleût’tan vehbi ilimlerin geldiğini iddia ederek astronomiden kabzımallığa, geometriden felsefeye, edebiyattan fırın kürekçiliğine kadar her alanda genellemeler yapan, günde 25 saat aralıksız konuşabilen, haklılığı anayasanın değiştirilemez maddelerince kesinleşmiş, İnadi İnkâr Matkapları Türkiye Distribütörü, sosyal bilimler genelleme uzmanı ve ilm-i cedel ustası kimdir?

A. Alpay Özalan
B. Celal Shengöhr
C. Menşın Nevgü
D. Batı Perinçek
E. Feyyaz Kandemir

12. Prof. Dr. Bedri Gencer hocanın, alanındaki tüm paradigmaları yıkan büyük eseri “İslâm’da Modernleşmeyi” 127 defa okuyup ezberledikten sonra Orta Asya’da Starbucks Zincirleri açmak için TİP Milletvekili Barış Atay’la iş anlaşması imzalayan Moğalistanlı komedyen kimdir?

A. Jim Carrey
B. Ellen DeGeneres
C. Volodimir Zelenski
D. Conan O’Brein
E. Feyyaz Kandemir

13. Orta Çağ’da yaşamış olan Berberî Mağrip bilgini meşhur Seyyah İbn Batuta’nın seyahatnamelerinde 857 yerde ismi geçen, gençliğinden beri kaymakam ve yüksek rütbeli asker olmak sevdasıyla yanıp tutuşan ve bu yüzden 657 sayılı devlet memurları norm kadrosunu bekleyip süreli izne ayrılan ve kurum sınavlarına hazırlanan Isfahanlı büyük kalenderi şerbetçisi kimdir?

A. Çin Şi Huang
B. 3. Timurlenk
C. Büyük Aşoka
D. Ogüst Sezar
E. Feyyaz Kandemir

 

DİĞER YAZILAR

10 Yorum

 • Ali Keke , 04/02/2023

  Bu absürt testi ÖSYM’ ye test sorusu hazırlayan uzmanların hepsi biraraya gelse hazırlayamazlar ne kadar ince ve güzel hazırlanmış ben doğru cevapları bulmakta zorlandım Feyyaz ismininin içersinde olduğu seçenekleri daha şık buldum.Inşallah çeteleşme (cedelleşme) ve haklılık atelye çalışmasına hak kazanırım.

 • İhsan , 30/01/2023

  Feyyaz Kardemir’i severim.

 • canım sıkılıyor anna anlasana , 30/01/2023

  tamam çok güzel pikaçu, o test geldiğinde sulhi ceylan’ın yaşlandığına dair emarelerin yer aldığı sorular ve cevaplar olursa bize de gün doğar. artık sulhi ceylan’a sulhi abi değil sulhi dede demek istiyoruz. sulhi dedeee diyerek sulhi ceylan’ın psikolojisini bozmak ve “şakaklarıma kar mı yağdı ne var” fobisi oluşturmak istiyoruz :)) siz de bize destek olun. yaşasın organize kötülükk!

 • Bilmiyorum ben kimim? Ayrılırken kimliğim sende kalmışmış , 30/01/2023

  Soruları okurken genel kültürüm, bilgi dağarcığım, kelime haznem arttı yav.
  Lâkin cevap vermek istemedim çünkü bu zamana kadar yanlışlarım hep doğrularımı götürdü. Yine de temiz kalp ve iyi niyete ihtiyacım var. Belki kendim kullanır, belki birilerine hediye ederim. Kötü kalpli cadıya mesela.

 • canım sıkılıyor anna anlasana , 30/01/2023

  neden kimse yorum yapmıyor? herkesin kalbi temiz ve niyeti iyi mi? ihtiyaçları mı yok bu hediyeye? niye yorum yapmıyorsunuz niyeee?

  • pikaçu , 30/01/2023

   nuri bilge ceylan ile sulhi ceylan’ın akrabalığını ifşa edecek testi bekliyorduk yorum yapmak için

 • mukaddes nami diğer un helvası , 30/01/2023

  1e 2c 3e 4a 5e 6e 7b 8c 9e 10e 11e 12e 13e şimdi soyle bir şey var ki günümızdeki yaşları toplamı x olan iki kişinin yaşları farkı -y ise yaşı bulmak için x-(-y) dersek bu durumda son yaş imknasız oluyor bir insan nasıl kendi yaşlar toplamından büyük olabilir???

  • Nesin Matematik Köyü Muhtarı , 30/01/2023

   Testte her şey normal, analitik, mantıklı ve tutarlı, bu kısımda ofsayta düşmüşler. Tüh yau!

 • 13 , 30/01/2023

  doğru cevaplar içeriğinde 12/13 oranında feyyaz kandemir bulunmakla birlikte 1/13 oranıyla bu tutam da ismet özel serpiştirilmis, tadindan yenmez olmus

 • İsmin ne dedi söyleyiverdim müstesnaaa müstesnaaa , 30/01/2023

  1. E
  2. C
  3. E
  4. A
  5. E
  6. E
  7. B
  8. C
  9. E
  10. C
  11. E
  12. E
  13. E

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir