Ekstre Okumaları

Edebifikir Haber Ajansı

Davut Bayraklı zor günler yaşıyormuş. Son altı aydır iyice değişen ve sadece yemek yerken mutlu olduğu ve bir çocuk gibi sevindiği bilinen Bayraklı,  boş zamanlarını Abdullah Karaca’yı arayıp saatlerce çocukluk anılarını anlatıyormuş. Abdullah Karaca ise Davut’u saatlerce sessiz bir şekilde dinleyip telefonu kaparken her seferinde elveda demekten geri durmuyormuş.

***

Sulhi Ceylan’dan hediye olarak aldıkları kitapları ona geri satan insanlar olarak nam salan M. Çolak ve Ö. Ertürk‘ten, Ertürk olanı da evleniyormuş. Ve gönderdiği çirkin mesajda cumhuriyet altını talep ediyormuş. İnsanlar ve arkadaşlar arasında aradığını bulamayan, darbe üstüne darbe yiyen Sulhi Ceylan’ın insanları bırakıp horozlarla konuşmaya başladığı rivayet ediliyor. En son konuştuğu horoza ise  Immanuel Kant ’ın,“Her türlü çıkardan ve yarardan sıyrılmış bir hazzın konusuna ‘güzel’ denir” cümlesi hakkında açıklamalarda bulunuyormuş.

***

Askere gideceği söylenen Mehmet Raşit, zamanının büyük bir kısmını barfiks ve şınava ayırmış durumda. Askerliğini kendi şehrinde yapmak için Milli Savunma Bakanlığı’na dilekçeyle başvurduğu bilinen Mehmet Raşit, askerde de sakalını kesmeyeceğini açıklamış. Bu sivil direnişini desteklemek için yemin törenine 1.200 kişilik çıkarma yapılması düşünülüyormuş.

***

Bilal Can, evlenene kadar vakti olduğunu bildiği için sürekli yazıyor ve kitap çıkarmak istiyormuş. “Evlendikten sonra, kredi kartı ekstrelerini okumaktan başka bir şey yapmayacağım” dediğini ise duymayan kalmamış.

***

Aydoğan K, geçen günkü yolculuğunda uyuyakaldığı otobüsün son durağında gözlerini açmış ve tekrar otobüse bin, in, bekle… Hiç uğraşamam deyip, indiği yerde yeni bir ev tutmuş.

***

Yahya Kemal; “Şiir, sözcükleri yoğura yoğura duygu haline getirmektir” demiş. Demiş de bu cümleyi neden buraya ekledik bilmiyoruz.

***

Raşit Ulaş Çetinkaya’nın en sevdiği işin, twitter’ındaki profil resmini değiştirmek olduğunu öğrendik. Özçekim ve üveyçekim metotlarını kullanarak dünyanın en güzel profil resmini çekeceğini iddia ettiğini ise kuşlar bile duymuş.

***

Duyduğumuza göre Emre Baştuğ, Bosna’yı suyolu etmiş. Her hafta sonu uçağa atlayıp “Abi haber yapmaya gidiyorum” diyerek Bosna’ya uçuyor ve ajanslara asparagas haber üretip geliyormuş. En son Bosna’nın Afrika kıtasına taşındığını haber olarak ajanslara geçmiş.

***

Bir İbrani atasözü şöyledir: “Bir sahtekâr sizi öptüğü zaman dişlerinizi sayın.” Bu atasözünün herhangi bir göndermesi yoktur. Herkes üstüne almayabilir.

 

 

 

DİĞER YAZILAR

7 Yorum

 • kaim , 12/06/2014

  yorumu oku diilsen okuma yoksa basina kötu şeyler gelebilir

  -bu yorumu okurken gözlerini 5 kez aç kapa

  -sevdiğin kişiyi duşun

  -bu yorumu 5 yerde 5 dakikada paylaş

  yarin sevdiğin kişi snle konuşacak

 • şairane , 11/06/2014

  abdullah k bir de bana bir elveda dese,
  ama dese…

 • bilal can'ın hokkacısı , 11/06/2014

  bilal bey biz de 240 galon mürekkebi hazırladık
  6 günlük olarak ayarladık efendimiz,
  umarım sorun çıkmaz

 • bilal can'ın kâğıtçısı , 11/06/2014

  bilal bey 20 ton A4 kâğıdı deponuza yükledik,
  haberiniz olsun

 • raşit'in komutanı , 11/06/2014

  raşit bey’İn sakalları kesilemez, kesilmesi teklif dahi edilemez!

 • damla hocaefendi , 10/06/2014

  Fotoğraftaki çocuk mçolak’a benzemiyor mu

 • aydoğan k'nın komşusu , 10/06/2014

  aydoğan bu aralar eve geç geliyorsun, hayrola…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir