Edebifikir Okurlarıyla Buluşuyor

Tamam buluşuyoruz ama bir şey bulduğumuzu iddia etmiyoruz. Ama kaybettiğimiz kesin. Bulmak aslında kaybettiğini –her ne ise- fark etmekle başlayan bir sürecin sonunu ifade ediyor. Bu sebeple bulmak bir mutluluk sebebi. Bulamamak ise!

Kesif ve perdeli bir hayatımız var artık. İlk önce sahiciliği kaybettik. Taklit yapa yapa gerçeklikle aramızdaki mesafe kapatılmayacak kadar açıldı. Korkutucu bir dünyaya her gün merhaba demek zorundayız ve bu korkutuculuğun sebebi ise insanın kendisi. İnsana değil görüntüye odaklanmak kendini kaybetmenin ön şartı ve gereği oldu. Görüntüler üzerinden iletişim kurar hale geldik hemcinslerimizle. Görüntü yani modern dünyanın gündelik yaşam anlayışı. Evet salt görüntü.

Okurlarımızın her birinin kendine has bir arayış serüveni olduğunu biliyoruz. İşte bu serüvenleri konuşmak ve aramanın ne’liğine dair fikir teatisi yapmak üzere buluşuyoruz. Evet derdimiz var: Hız ve haz arasında kendimizi kaybettik. Kendini kaybeden birinin kendini bulma olasılığını ve bulunanın kim olduğunu konuşmak üzere buluşuyoruz.


Yer: İstanbul Mostar Gönüllüleri Eğitim, Bilim, Kültür Sanat Derneği

Molla Hüsrev Mahallesi Taştekneler Sokak No:12 Süleymaniye / Fatih

Saat: 15.00

editor@edebifikir.com

DİĞER YAZILAR

3 Yorum

 • İsmail , 29/06/2018

  Yarın buluşma var mı?

  • EdebiFikir , 30/06/2018

   Evet, buluşma olacak inş.

 • Sinem Görgülü , 20/06/2018

  Niye böyle bir şey yapasınız ki?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir