Bu Kadarı da Fazla Ama!

Ne mi oldu?

Yaz aylarını bir türlü sevemedik. Çünkü yaz demek bizim için kan kaybı demek. Sitemizin yazarları bir bir yaz aylarında evlenip yazı yazamaz oldu. Ve bu halkaya bu hafta İbrahim Halil Aslan da nişanlanarak katıldı. Mustafa Çolak’ı asla affetmeyeceğiz. Çünkü ilk taşı o attı ve günahsız da değildi.

***

Dante tarafından “son Romalı ve ilk skolostik” olarak adlandırılan Anicius Manlius Severinus Boethius İS 480-524 yılları arasında Osrogotların yönetimindeki Roma’da yaşamış.

***

Abdullah Karaca hakkında bir şey yazmak istemiyoruz. İnsan neden röpteşambır giyer ki!

***

Osrogotlar, Batı Roma imparatorluğunun çöküşü akabinde İtalya ve çevre bölgelerde hüküm sürmüş bir krallık olup 489/553 yıllarına damgalarını vurmuşlardır. Bu konu önemli.

***

Bahadır Dadak önümüzdeki hafta askere gidiyor. Yoksa biz yaşlanıyor muyuz? Azrail bizim de canımızı alacak değil mi? En son bizim canımızı alsa olmaz mı?

***

Vatan hainliği suçlamasıyla yargılanmadan zindana atılan filozof Boethius’un, idamını beklerken yazdığı Philosophiae Consolotio adlı kitabı ortaçağın başyapıtlarındadır.

***

Filozof Boethius, zindanda kendi derdiyle meşgul ve gayet üzüntülüyken birdenbire karşısına çok güzel bir kadın kılığında Felsefe çıkar. Boethius önce şaşırır hatta Felsefe’yi tanımaz ama zamanla gerçek ortaya çıkar. Felsefe’nin görevi Boethius’u düştüğü ruhsal bunalımdan çıkarmak ve umut aşılamaktır. Felsefe, Boethius’un gerçeği görmesi ve içinde düştüğü halin hiç de kötü olmadığını anlatması için çeşitli akli deliller ortaya koyar ve geçici bedensel zevklerin basitliğinden dem vurur.

***

Bazen bir kapının duruşunda, yeni kapanmışlık hali kendini belli eder. Kapılar ki kapanmaya kederlidir çoğu kez. Hem insan hep kapı arkalarını merak eder. Ve her bir kapı başka bir kapıyı imler. Ah ayrılık…

Edebifikir Haber Ajansı

DİĞER YAZILAR

3 Yorum

 • eda turan , 31/07/2015

  arkasini merak ettiğim kapıların ardından hep seyyar askılık çıktı üstünde agzi gözü yamulmus triko barindiran.. :-|
  ( işlemi yanlış yapmisim tekrar denedim)

 • pim çek bomba at! , 30/07/2015

  Bahadır Dadak’ın askerliği Şırnak İl Jandarma Komutanlığına çıkmış arkadaşlar. Kendisine dua ediniz. Zaten arıza olan yazar hepten koparmasın uçurtmanın ipini. Allah tüm askerlerimize ve ailelerine selamet versin. Amin.

 • Yunus , 30/07/2015

  Halil Aslanin o yazdiklari yalanmis pehh :)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir