Katil Küllük

 

 

DİĞER YAZILAR

7 Yorum

 • bartın kozcağız jandarma karakol komutanı , 06/02/2015

  bir askerim çarşı iznindeyken internet kafeden çıkıyor ve hüngür hüngür ağlıyordu. “hayırdır evladım, ne oldu?” dedim. bu filmi izlediğini söyledi. sonrasında ben de izledim ve askerime hak verdim. beraber ağlayarak karakola döndük. tebrikler aydoğan k!

 • Mükerrem Mete , 24/12/2014

  Aydoğan K bu imgesel-sanatsal-elitist kısa filmi çektiğinde gerçek niyetini anlayamadık. Ne zaman Katil Eller’i yaptı işte o zaman aslında film çevirmekteki amacının kültürel emperyalizm olduğu ortaya çıktı.

 • @mucahidsarica , 05/12/2014

  arkada ki dev kadro vayy be dedirten cinsten.

 • hayri pıtır , 04/12/2014

  küllük, katil küllük yolumu biçtin…

 • talat bulut sen beni unut , 04/12/2014

  sert bir film.

 • ebrar , 04/12/2014

  Binalar ve ayrıntılar arasına sıkıştırılmış günümüz insanın acı ve kabuslarına göndermelerin yoğun olduğu bu tarz sanat filmlerini ne yazık ki izleyicisine yeterince ulaşamıyor. Hız ve haz meraklısı günümüz kapitalist insanlarına bu tarz sanat filmeleri tabii ki de hitap etmez.. Ama gerçek sanat yerini her zaman bulur. Zaten yüksek sanatın talibi de az olur…

 • öz hakiki merve , 04/12/2014

  Gerek Dogma 95 akımını, gerekse Şiirsel gerçekçilik akımının en müstesna bir örneği karşımızda.
  Hikayemizin kahramanı sakallı oyuncu gibi görünse de aslında değil. Kamera sakallı oyuncuya odaklanmış gibi görünürken asıl kahramanımız olan küllüğün katı gerçekçiliğini göze sokmadan, oldukça silik bir şekilde vererek seyirciyi derin anlamlar bunalımına sürüklemeyi biliyor.
  Sakallı oyuncunun küllükle mücadelesinin alt metin okuması aslında şu: Nefsiyle cebelleşen bireyin, kapital dünya düzenindeki yersiz yurtsuzluğu ve çaresizliği. Küllük aslında sakallı oyuncunun süper egosu. Onunla girdiği kıyasıya mücadelede zor da olsa kazanmaı biliyor, fakat bununla yetinmeyip, vahşi düzenin çarklarına öyle bir kaptırmış ki kendisini, hemen başka bir şey bulup onunla da mücadeleye girişiyor. Filmin devamında, sakallı oyuncunun başka bir sakallıyı ürettiğini görüyoruz. Aslında ikisi tek kişi. Kişilik öylesine bölünmüş ve çaresizlik öyle kuşatmış ki, sürekli bir şeylerle mücadele içinde, savaş halinde olursa hayatta kalabileceğini düşünüyor.
  Nefis bir film. Devamı çekilmeli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir