Mehmet Raşit Küçükkürtül Mektuplarınızı Bekliyor

Yazarımız Mehmet Raşit Küçükkürtül, aralık ayının yirmisinde askerlik görevine başladı. Kastamonu’da jandarma olarak askerlik hizmetini yapan Mehmet Raşit mektuplarınızı bekliyor.

Askerliğin ne kadar zor ve sıkıcı olduğunu bilirsiniz… İnsan her çalan ankesörlü telefonda “Acaba bana mı?” hissine kapılır. Ziyaretçilerin geleceği gün iple çekilir…

Ve mektup…

İşte Mehmet Raşit Küçükkürtül’de sizlerin mektuplarını bekliyor. Ve kendisi 24 Ocak’a kadar eline geçen her mektuba cevap yazacak.  Ayrıca isteyenlerin mektuplarını Edebifikir‘de yayımlayacağız…

İşte adres:

Mehmet Raşit Küçükkürtül

Beşinci Jandarma Eğitim Alayı
1. Tabur, 3.Bölük
Gölköy / Kastamonu


Editörün Notu: Biz bu  yazıyı ekledikten sonra posta kutumuza Aydoğan K’dan şöyle bir mesaj geldi, paylaşıyoruz:

Bu Raşit beni deli ediyor. Aklıma gelen ne kadar proje varsa çalıyor.

Ona mektup yazmayın, bana yazın. O mektuplarınızın değerini bilmez. Okumaz bile. Mektuplarınızın arka sayfasını müsvedde için kullanır. Kağıt öğütücüde öğütür mektuplarınızı. Uçak yapar mektuplarınızdan. Gemi, origami ve su borusu fişeği yapar.

Oysa ben… Yakarım kenarlarını o mektupların. Dosyalarım. Arşivlerim. Güzel esanslar dökerim. Torunlarıma miras bırakırım. Yazılarımda atıf yaparım. Şöhret yaparım sizi. Paraya para demezsiniz.

Raşit’e mektup yollayanların benimle işi olmasın.

Sadece bana yazacaklar yazsın. Ben de size akrostiş şiir yazarım.

 

Editörün eliyle Aydoğan K’ya

editor@edebifikir.com

DİĞER YAZILAR

6 Yorum

 • Teyfik , 12/08/2017

  Sayın abicim kubbelerin gölgesinde islam şehirleri adlı kitabınızda en büyük mukeddes şehirlerden olan 9 peygamberin kabrini barındıran mekke medineden sonra ençok sahabenin bulunduğu efendimizin sav mübarek dilinende zikrettiği şehir olan diyaribekiri bulundurmamaniz ayrıca 5 çi haremi içinde bulunduran bu şehri yazmamanizdan dolayı sizi çok kınıyoruz ve bunu düzeltmenizi temenni ediyoruz

 • Mehmet Raşit Küçükkürtül , 29/12/2014

  pek kıymetli Aydoğan k ağabeyim,

  her fırsatta “cem yılmaz benim senaryomu çaldı!” diye feveran eden levent kırca gibi çıkışlar yapmanız beni endişeye sevk ediyor. sizin kaleminiz ve projeleriniz, hiç şüphe yok ki, benimkinden daha parlaktır.

  şunu da ilave etmek isterim ki canım türk kahvesi dahil olmak üzere her türlü kahveyi, çayı askerlikte bıraktım. inşallah tekrar bunlara dönmem. dolayısıyla can-ı gönülden latte içebilir, benim mahrumiyet çektiğimi düşünüp boğazınızdan geçmeyen meşrubatı iştahla höpürdetebilirsiniz.

  editörün notuna ilaven de şunu beyan etmeliyim: 24 ocak 2015 sabahı mezkûr adresi terk edeceğim. binaenaleyh 23 ocak cuma gününe kadar elime geçen mektuplara cevap verebilirim. yeni adresimi iste öyle tahmin ediyorum ki 27-28 ocak gibi buradan duyurabileceğim. bu mektuplaşmalar “hatıra saklama ofisi”nde “asker mektubu” kategorisinde muhafaza edilecektir.

  • çiçek abbas , 30/12/2014

   Askerlik değiştirir demiştim, ama.
   Haklı çıktım.
   Güzel gidiyorsun böyle. Dönüşte 10 numero insan olacaksın gözümde.

 • bombacı mülayim , 26/12/2014

  Sayın Küçükkürtül’ün Maraş’ın yarısının sahibi bir aileden geldiğini duyduk. Hatta hükümetin bedelliyi onun için çıkardığı yönünde dedikodular geldi kulağımıza. Buna rağmen neden askere gittiği kamuoyu tarafından merak konusudur.

  • receb tayyib erdoğan , 28/12/2014

   Bakın,biz hükümet olarak bütün adımları attık.Küçükkürtül’ün fazlaca parası olduğunu duyunca o parayı en rahat bu yoldan alırız diye yasayı çıkarttığımız doğru.Fakat bizi ters köşe yaptı.O yüzden devlet arşivine Aydoğan K kardeşim daha bir layık.

 • çiçek abbas , 23/12/2014

  senin askerde olduğunu bilip, şu an cafe lattemden bir yudum almak…
  hayat ne güzel raşit!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir