Tembellik Meslektir Derneği Aforizmaları

Tembellik Meslektir Derneği, halkımız tarafından yoğun bir ilgi ile karşılandı. Kendilerine tercüman olduğumuz için çok sayıda tebrik aldık. Biz sizin desteğinizle yani daha çok uyuyarak büyüyeceğiz.

 ***

 Tembellik Meslektir Derneği Aforizmaları

Çalışmak güzel bir şey olsaydı hiçbir kimse üstüne para vermezdi.

***

Üç günlük dünya hacı! Çalışıp kendimizi hırpalamanın âlemi ne ki!

***

Biz tembeller olmasaydık, siz çalışanlar işin ve tatilin kıymetini yılbaşı piyangosundan ya da hediye aldığınız tursilin içinden çıkan tatil kuponlarından mı öğrenecektiniz?

***

Çalışarak kendini sıkıntıya ve gereksiz maddi külfetin altına sokan insanların sağlığındaki bozulma ve ruhsal problemler bizi zorunlu olarak tembel olmaya itti.

***

Tembellik mesleğini en iyi anlayanlar uyku sanatkârlarıdır. Alında bu iki meslek el ele vererek kendi sınırlarını aşma kapasitesine sahiptir. (Uyku Sanatkârı Osman Mercan)

***

Ben tembellik mesleğine öyle bağlıyım ki, bana -kim olursa olsun- içinde “çalışmak” kelimesi geçen bir cümle kurulmasına müsaade dahi etmem. Ben sanat adamıyım. (Uyku Sanatkârı Osman Mercan)

***

“Dünya malı dünyada kalıyor, ahirete hiçbir şey götüremiyorsun” dediler. Bende çalışarak bir şey biriktirmenin saçmalığından kurtulup tembelliğin derin feyzine vardım.

***

İnsan her halükarda ölecek. O zaman yatarken ölmeyi tercih etmek benim hakkım değil mi? (Mahallenin tembel amcası)

***

Siz çalıştınız da dünyayı cennet yaptınız anasını satayım! (Ulu Manitu Osman Mercan)

***

Neden mi tembelim? Sen neden çalışkansın? Çalıştığınız çabaladığınız dünyaya bir bakın! Ben bu tembelliğimle savaşsız, kansız bir dünya kurarım, siz çalışarak her şeyin içine ediyorsunuz.

***

Ben tembel değilim hacı, sadece kendime uygun bir iş bulamadım 16 senedir. Ama arıyorum ve bulunca da çalışacağım. (Gerçeği inkâr eden adam)

***

Ben tembel değilim hacı, sadece hiçbir işveren beni anlamıyor. İş vermeyenleri de ben anlamıyorum. Benimkisi tembellik sorunu değil yani, anlamama sorunu. (Anlam felsefecisi)

***

“İsmet, sen hâlâ çalışmadın mı?” (M. K.)

***

“Git kendine sigortalı bir iş bul.” (M. K.)

***

Hacı, benimkisi tembellik sayılmaz. Ben alıştırma yapıyorum. Çünkü “tembellik ölümün küçük kardeşi” diyor Namık Kemal. Neticede hepimiz öleceğiz ve bunun bir denemesine yapmak kötü olmasa gerek.

***

Ben tembel değilim, sadece o kadar yoğunum ki, çalışmaya fırsat bulamıyorum.

***

“Ben İsmet’in tembelini sevmem. Gerçi ben İsmeti sevmem. Çalışması ya da tembel olması önemli değil.” (M. K.)

***

Tembellik deyip geçmeyin, o ayrı bir sanattır. Eğer tembellik o kadar kolay yapılan bir şey olsaydı ortalık işletmeci, doktor, mühendis, öğretmen, grafiker kaynadığı gibi “tembel” de kaynardı. (Mansur Üftade)

Tembellik Meslektir Derneği Tüzüğü

Tembellik Meslektir Derneği Balat Şube Başkanı

Filozof Feyerabend da “Tembellik Meslektir Derneği”ne Üye Oldu

DİĞER YAZILAR

1 Yorum

  • A.B. , 22/10/2018

    Tembel olmanın en önemli avantajını anlatacaktı bir tembel ama o anlatmaya üşendi, ben de sormaya… Yaşayarak öğrendik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir