İnsansız Dünya Sahası

Yine canımız fena hâlde sıkkın!

Yıllardır dünyanın altına kocaman bir el bombası koyalım ve insanın insana yaptığı zulüm bitsin diyoruz ama kimse bizi dinlemiyor. Ve insanın insana yaptığı zulüm de aslında kendisine yaptığı zulümdür diyoruz ama belli ki kimseyi ikna edemiyoruz. Bu sebeple biz de istatistiklerle konuyu ortaya koyalım dedik.

İnanın dünyada en güvenilmez varlık insan, en zalim varlık insan, en kötü varlık yine insan. Dünyanın güvenli ve yaşanılır kılınması için tüm insanların acilen öldürülmesi ve bir tek insanın dahi nefes almaması gerekiyor. Çünkü elimizde iyi insanların çocuklarının da iyi olacağına dair herhangi bir kanıt yok.

İnsanlık tarihinin geldiği bu noktada kimseye acımadan, herkesin öldürülmesini dünyanın iyiliği için zorunlu görüyoruz. Eğer siz de savaşlar, zulümler, soykırımlar, açlıklar, tecavüzler, kıyımlar ve dahi insan türünden neşet eden bilimum katliam teşebbüsleri bitsin diyorsanız bilin ki, bütün bunların tek çözümü; insansız dünya sahasıdır! İşte hal-i pürmelalimiz..

* Dünyadaki yetişkin nüfusun yüzde 5’i uyuşturucu kullanıyor. Yani her yüz kişiden beşi kendinin uyuşturulmasını istiyor.

* 2016 yılında dünyada 247 milyon insan uyuşturucu kullanmış ve kullanmaya devam ediyor.

* Sadece 2017 senesinde 207.000 insan uyuşturucu kullanımından hayata veda etti.

* Bu yıl trafik kazalarında ölenlerin sayısı 859.635.

* Bu yıl intihar eden insan sayısı 682.890.

* 2014 yılında dünya genelinde meydana gelen savaşlarda hayatını kaybedenlerin sayısını 200 binin üzerinde.

* 2014 yılında en çok ölümün olduğu 72 bin ölümcül olayla Suriye ilk sırada yer alırken, savaş nedeniyle de 9,5 milyon insanın ülke içinde ve dışında göçe zorlandığı tahmin ediliyor.

* Her 100 kişiye 90 silah düşen ABD’de yılda ortalama 10 bin kişi silahla vurularak hayatını kaybediyor.

* Amerika’nın bir günde tükettiği petrol 22 milyon varil civarında. Tükettiğinin ancak yarısını kendisi üretebilen Amerika, diğer yarısını hangi demokratik eylemlerin sonucunda elde ediyor biliyorsunuz.

* Yüksek çoğunluğunu Orta Doğu ülkelerinin oluşturduğu Müslüman coğrafyada son 10 yılda yaklaşık 12 milyon kişi katledildi.

* Dünya üzerinde 1,2 milyon çocuk, ticarete kurban giderken yaklaşık 5,5 milyonunun köle olarak pazarlandığı tahmin ediliyor.

* Her yıl yaklaşık 6 milyon çocuk, yani günde 16.500 çocuk yetersiz beslenme veya açlık sebebiyle hayatını kaybediyor.

* Dünya genelinde 65 milyon insan çatışmalar nedeniyle ülkesinden uzakta yaşamaya çalışıyor.

* 2010 yılında 84.767 kişi tecavüze uğradı.

* Etiyopyalı kadınların yaklaşık % 60’ı cinsel şiddete maruz kalıyor.

* Dünyada her yıl kayıtlara 450.000 adam öldürme vakası geçiyor.

* 2010 yılında Haiti’de meydana gelen deprem felaketinde sadece birkaç dakika içinde ortalama 75 000 kişi hayatını kaybetti.

* Myanmar’da 2 Mayıs 2008’de meydana gelen Nargis Kasırgasının ardında uydudan çekilen fotoğraflarda ülkenin haritasının değiştiği gözlemlenmiştir. Ölü sayısı 80.000’i aşmış ve kayıplar 56.000 civarındadır.

* Bir yılda yaklaşık 30.000 fil katlediliyor. Hamilelik süreleri 660 gün gibi uzun bir süre olan bu hayvanların acımadan katlediliş nedeni ise dişleri. Sadece 2009 yılı içinde derisi uğruna 72.000 fok öldürülmüştür. Bir kürk palto imalatı için 6 -10 fok öldürülmesi gerekiyor.

* Günümüzde yalnız 5 türü kalmış olan gergedanların geçmişte, özellikle 19. ve 20. yüzyılda yapılan aşırı avlanma sonucunda neredeyse tamamı yok edilmiştir. Öyle ki 1960’lı yıllarda 70.000 civarında olan siyah gergedan türünün, 20 yıllık bir süre içerisinde %96’aının tükendiği gözlemlenmiştir.

* Dünyada her yıl 50 milyondan fazla hayvan boynuzları, dişleri ve kürkü için öldürülmektedir.

Durum ortada, biz insanlarla bu işin devam etmeyeceği çok açık. Acilen tüm insanların yok edilmesi gerek. Mutlu ve huzurlu bir dünya için başka bir seçenek yok.

Edebifikir

DİĞER YAZILAR

2 Yorum

  • Çok doğru. Benden başlayarak tüm insanlık…

  • Bilmesende olur , 20/11/2017

    Kafanız karışmış. Mutlu ve huzur dünya yok.
    Canınız daha çok sıkılacak!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir