İyi ki Öldün Rockefeller

101 senedir yaşıyordun ve dünyamıza da pek çok şey yaşatıyordun. Kıymetini bilemedik. Bir kere bile doğum gününü kutlayamadık. 1915’ten beri tam 101 kere 12 Haziran oldu ama biz bir sefer bile sana “İyi ki doğdun Rockefeller” demeyi akıl edemedik. Ve öldün. Artık elimizden bir şey gelmez. Dudaklarımızdan dökülen “İyi ki öldün Rockefeller” cümlesini ne olur yanlış anlama. Hep yanlış anlaşılmaktan yakınırdın. Şimdi bizi yanlış anlarsan, sana yakışır mı hiç?

Rockefeller ailesi yasta. Kayıpları büyük. Bu aile sadece Rockefeller soyadını taşıyanlardan da oluşmuyor. Dış İlişkiler Konseyi üyeleri, Bilderberg toplantıları katılımcıları, politikacılar, patronlar, gazeteciler, akademisyenler ve daha pek çok. Ama hepsi elit insan… Dünyanın en seçkin azınlıklarını bir araya getiren dünyanın en kalabalık aşireti. David Rockefeller işte bu aşiretin reisiydi. Şimdi onu kaybetmenin geniş ailesinin biricik fertleri için ne demek olduğunu anlamanıza yardımcı olacak bir örnek vereceğim. Hani büyük aşiretlerin küçük üyeleri vardır, başları sıkıştığında hep akrabalarına sığınırlar. Dayıları, amcaları olmadan bir hiçtirler, yapayalnızdırlar, profil resimlerinde yumurta olan sosyal medya hesapları gibidirler. Ama aile büyüklerini yanlarında hissettikleri vakit aslan kesilirler, kükrerler, av ararlar. İşte bu adamlardan birinin en güvendiği amcası, en dayandığı dayısı ölse ne olur? Hemen gözünüzün önünde canlandı değil mi? Ne kadar acıklı bir tablo. Türk filmlerindeki erkekleri bile ağlatacak kadar hüzünlü. İşte Rockefeller ailesinin bütün bireyleri bu ıstırabı yaşıyor şimdi. Hepsinin ismini tek tek yazamayacağımız için çok üzgünüz. Ama en azından bu global aşiretin belli başlı kurumlarına ve kişilerine başsağlığı dileklerimizi iletmek istiyoruz. Lütfen ismini anamadıklarımız bizi bağışlasınlar.

Geçmiş olsun Obama! Bugün siyahiler ve müslümanlar Rockefeller hakkında ne düşünüyorsa hepsi senin sayendedir. Onu seninle tanıdık.

Geçmiş olsun Bush! Demokrasi dedektörüyle Irak’ta nükleer silah aradığınız günleri unutamayacağını biliyoruz. Iraklılar da seni ve David Rockefeller’i hiç unutmayacaklar. Buna emin olabilirsin.

Geçmiş olsun Merkel! Avrupa Birliği’ni bir arada tutabilmek için verdiğiniz ortak mücadele hâlâ zihinlerdeki tazeliğini koruyor. Bir kıtayı birleştirmek için bütün dünyayı parçaladınız. Tarifsizdiniz.

Geçmiş olsun Hollanda! Tankın yoktu bak şimdi Rockefeller’in de yok. Keşke bazı kararlar almadan önce daha fazla düşünme fırsatın olsaydı.

Geçmiş olsun İnsan Hakları! Gördün mü Rockefeller’e bile kalmadı dünya. Bu hayat için değer miydi yaptıklarınıza? Neyse ki David Rockefeller hep insanlığı taşıdığınız zirve noktada, yerin dibinde olacak bundan sonra.

Geçmiş olsun Pozitif Bilim! Sizin evriminize göre bütün insanlar aynı ortak atadandı. Ama kimse anlamak istemedi Darwin’i, kimse kulak asmadı Rockefeller’e. Utanmadan atom bombalarınızı kullandılar. Şehirleri yerle bir ettiler. Hâlbuki siz onları ne iyi niyetlerle icat etmiştiniz.

Geçmiş olsun Wall Street! Dolarlar içinde yatsın David Rockefeller!

Mükerrem Mete

DİĞER YAZILAR

5 Yorum

 • zeliha molu , 30/03/2017

  darısı içimizdeki kendini bilmez ikiyüzlü nefsimizin başına kötü duygularımız ölür inşaallah işte ozaman iyiki öldün diye sevinebiliriz bunuda herşeyi en iyi bilen ve işiten rabbimize sığınarak kurtuluruz cahillikten eksiklikten

 • @mucahidsarica , 23/03/2017

  Ey Rockefeller sanıyordun ki, dünyadan ibaret herşey… ama şimdi hesap verme vakti!

 • cevat kelle , 22/03/2017

  ahan da şimdi kudüs’ü fethettik. sizi oturarak alkışlıyorum.

 • sinan turap , 22/03/2017

  dünya nihayet bir deccalden daha kurtuldu.hamdolsun. ar olan deccalrde bir an önce ölsede huzur kaplasa kainatı.

 • danyal topatan , 22/03/2017

  içinde birkaç küfür kalmış gibi görünüyor mükerrem bey’in, kadıköy’deki ilk nümayişte mükerrem bey sanat meydanı’nda 101 David’e okkalı bir küfür savursun, bu da kayda alınsın lütfen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir