Yarım Kalmış Öykümüzü Tamamlar mısınız?

Aşağıdaki, editörümüz tarafından yazılmış ve yarım bırakılmış öyküyü tamamlayan okurlarımıza kitap hediye ediyoruz.

Tek şartımız tamamlanmış öyküyü okuduğumuzda kendimizi gökdelenlerden aşağı atma hissinin uyanması… Merak etmeyin kendimizi atmayacağız.

En az iki kitap sizi bekliyor… Dahası da var…

***

                                                               Kürek Aranıyor

“Cesedi nereye gömelim?” diye bir ses çınlıyordu kulağında… Yaklaşık bir hafta önceydi… Her zamanki gibi saat 18.00’da iş yerinden çıkmış metroya doğru yönelmişti.

Metrodan, Asma Yaprağı istasyonundan indiğinde ilk defa istasyonun adının neden “Asma Yaprağı” konulduğunu düşünmeye başladı. “Boş ver” dedi en son. “Vardır bir sebebi…” Yavaş adımlarla eve doğru yürürken birden içine sahile inmek geldi. Hiçbir sebebi yoktu sahile gitme isteğinin ama içindeki sese kulak verdi yine de.

Amaçsız şekilde sahilde yürüyor ve engin denize bakıyordu. Evlendiği gün geldi aklına. Nergis’in gülümsemesi sonra. Derken bir ses duydu yan tarafında… Kayalıklarda iki sarhoş oturmuş ve “Cesedi nereye gömelim?” diye soru soruyordu uzun boylu olan. Şişman olan hemen “Sus sus, buluruz biçaresine” deyip konuyu kapattı.

Tonguç, o günden beri duyduğu “Cesedi nereye gömelim?” cümlesini düşünüyordu. Gerçekten birini mi öldürmüşlerdi, yoksa sarhoş muhabbetinden mi ibaretti konuştukları, bir türlü bu soruları kafasından atamıyordu. Öyle ki uykusunda sürekli birini öldürdüğünü ve cesedini nereye gömeceğini bilemediği için yediğini görüyordu. Uykudan morali bozuk uyanıyor ve hışımla evden çıkıyordu. Nergis “Hayrola” dediğinde ise tüm sinirini eşine bağırarak çıkarıyordu kapı önünde…

Artık her akşam iş çıkışı sahile gider olmuştu. Kayalıklara geliyor ve o iki sarhoşun orada olup olmadığını kontrol ediyor, saatlerce gelmelerini bekliyordu ama beklemesi sonuçsuz kalıyordu.  Zamanla gün içinde bu cümleyi tekrar etmeye başladı. Önceleri sessiz sessiz tekrar ediyordu. Ama bir süre sonra daha sesli tekrar etmeye başladı. Öyle ki her konuşmasına “Cesedi nereye gömelim?” diye başlar oldu. İş yerindeki arkadaşları önce konuyu anlamaya çalıştı ama sonra Tonguç’un psikolojisinin bozulduğuna kanaat getirdiler. Zamanla Tonguç’un adı “Cesedi nereye gömelim?” oldu. Eşi Nergis çok huzursuz olsa da elinden bir şey gelmiyordu. Günlerce uğraşmasından sonra Tonguç’u bir psikoloğa gitmeye ikna etti.

Cevaplarınız için: editor@edebifikir.com

DİĞER YAZILAR

2 Yorum

  • Zeynep , 18/06/2016

    Bu öykü tamamlanmamış mıydı ya hu?

  • Ad* , 08/06/2015

    Hiç kimse başkasının yarım kalmış hikayesini tamamlayamaz. Editör yarım bıraktığı bütün hikayeleri kendi tamamlasın. Vebali başkalarına atmasın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir