Gizli Buluşma

Edebifikir Haber Ajansı

Son aldığımız bilgilere göre Mustafa Ç ile Sulhi C, Salı akşamı hiç kimseye haber vermeden ve gizlice Kadıköy’e çıkartma yapmışlar. İkinci elden aldığımız bilgilere göre ikilinin Kadıköy macerası aşağıdaki gibidir.

***

İkili saat 17.00 sularında Maltepe’de buluşup, kimseye çaktırmadan metro vasıtası ile Kadıköy’e akmışlar.

***

Metro çıkışı kendilerini Show Copy Center’da bulan ikiliden Sulhi C, piyasada bulunmayan bir Niyazi Mısrî hazretlerinin divan şerhini kitap yaptırmış. Söz konusu kitabı alıp Kabalcı yayınevine, yeni çıkan kitaplara bakmak üzere gidilmiş.

***

Bir ara Sulhi C’nin ağzından; “Bazı kızların çok güzel olması felsefi bir problemdir.” cümlesi çıkmış. Bu cümleyi duyan Mustafa C; “Ben evliyim.” demekle iktifa etmiş.

***

Mustafa C’nin yemek yemek istemesi üzerine bir lokantada ikişer lahmacun yemişler. Yanında ayran da cabası. Hesabı her zaman ki gibi Sulhi C’ye ödetmişler.

***

Yemek sonrası yorgunluk çayı için Yokuş Çayevi’ne gidilmiş ama sadece bir bardak çay içilebilmiş.  Sulhi C; “Bu Yokuş çayları bozdu.” demiş ve merdiven altı bir çay ocağına gidip çay içmeye orada devam etmişler.

***

İkili, çaylarını içerken Aydoğan K’yı aramışlar. İlk başta telefonda ikiliyi tanımazlıktan gelen Aydoğan K, sonra “Akşama ailecek misafirlerim var, ben sizin gibi serseri değilim.” deyip telefonu kapatmış. Bu durum üzerine Mustafa Ç, Sulhi C’ye anlamlı bir bakış fırlatmış.

***

Mustafa C’nin mızmızlaması üzerine İmge kitapevine doğru seğirtmişler. Mustafa Ç Pessoa’nın yeni çıkan “Pessoa Pessoa’yı Anlatıyor” kitabını, Sulhi C ise Julian Barnes’in “Bir Son Duygusu” adlı kitabını almışlar. Herkes kendi aldığı kitabın parasını ödemiş. Hatta Mustafa Ç’nin kredi kartı varmış. Dağlara taşlara…

***

Bu arada evliliğin diyalektiği üzerine bir kitap çalışmasına başlamış olduğunu söyleyen Mustafa Ç, evliliğin doğal olduğunu söyleyivermiş. Bu sakat cümleyi duyan Sulhi C, evliliğin doğal değil toplumsal olduğunu, doğal olanın âşık olmak olduğunu söylemiş.

***

Akşam ezanı okunurken Kadıköy’ü terk eden ikili, Sulhi C’nin “Her ayrılık, erken ayrılıktır.” sözü ile önce bir irkilmiş sonra yılların biriktirdiği hüznü koyunlarına sokup yola revan olmuşlar.

 

DİĞER YAZILAR

1 Yorum

  • bana kimse öyle bir şey demedi! , 25/04/2013

    “Bazı kızların çok güzel olması felsefi bir problemdir.” cümlesi üzerine Sulhi C.’nin neler paylaşabileceğini ya da Mr. Nobody tarzı bir durum oluşsa konunun nasıl şekilleneceğini merak ediyorum an itibari ile…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir