Davut Bayraklı Düğün Alışverişinde Görülmüş!

Davut Bayraklı’nın bir müddet iş yerine uğramadığı, düğün alışverişi için nişanlısının peşinden oradan oraya seğirtip durduğu, hatta düğün için papyon baktığı gelen haberler arasında.

Edebifikir müneccim, muhbir ve istihbaratçılarından alınan haberlere göre Davut Bayraklı hakkında oluşturulan gizli rapordan bazı başlıkları sizin için derledik:

* Davut Bayraklı, gece rüyasında kimden ne düğün hediyesi gelir diye hesap yapıyormuş.

* Bir sabah çeyrek altın, çeyrek altın diye bağırarak uyandığı mahalle bakkalı tarafından öne sürülüyor.

* Sezai Karakoç hakkında yazdığı yüksek lisans tezini bastırıp telifini düğün masrafında harcamak üzere kullanmayı, ilim ve irfanı fani işlere bulaştırdığı bazı yayınevleri editörlerince iddia ediliyor.

* Mükerrem Mete’ye yakın bir ev tutup düğün, kına gecesi vs. konularında Mükerrem Mete’den seminerler aldığı rivayet ediliyor.

* Trabzonsporlular Derneği’ne devam edip düğün için maddî destek bulmak umudunda olduğu söyleniyor.

* Sulhi Ceylan ve Mehmet Raşit’in telefonları açmayıp, yanındaki arkadaşlara “Hanım bu ikisi ile görüşmemi yasakladı” diyormuş.

* Çarşıda gezerken kitap rafları yerine beyaz eşya ve mobilyacıların raflarına bakıyor ve bundan tarifi imkânsız bir tat alıyormuş.

* Nikahın akabinde sözlüğünden “bekâr” kelimesini çıkarıp bir daha bekârlarla teşrik-i mesaide bulunmayacakmış.

* Edebifikir’de aylardır yazı yayımlayamamasının nişanlanması ile ilgili olmadığını düşünüp “Ben daha iyi yerlere lâyıkım” diye açıklamalarda bulunuyormuş.

* Esnafa taktığı borçlardan ötürü içi gidiyor ama “Napalım hamama giren terler!” diyormuş.

* İş arkadaşları “Davut’un hepten dalgınlaştığını, derin derin düşündüğünü, işlerini sürekli aksattığı”nı görmüşler. Elinde hesap makinesi ile işyerinin merdivenlerini bir iniyor bir çıkıyormuş. Böyle ne yapıyorsun diyenlere “Spor” yapıyorum diye cevap veriyormuş. O halde elindeki hesap makinesi ne oluyor dediklerinde de “Ha, bu mu! Çarpım tablosuna çalışıyorum. Malum matematik önemli, borç çok” diye cevap veriyormuş.

* Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın “Kaynanam Nasıl Kudurdu?” romanını okuyarak kahkahalar attığı ve sonra çevresine “Ya bu roman, beni bir nebze olsun rahatlattı” dediği rivayet ediliyor.

* “Hayır, hayır papyon takmayacağım!” diye bağırarak telefonda konuştuğu ve çalıştığı şirketin dördüncü katını ayağa kaldırdı müstahdemler tarafından mı söylenmişti acaba?

* Müstear ad ile kitaplarını internetten çaktırmadan sattığı ve gece gizlice kalkıp kitaplarına sarılarak ağladığı uydu görüntüleriyle tespit edildi. Para, gözün kör olsun diye mırıldandığı da ses kayıtlarında tespit edildi.

* Her sabah önünden geçtiği kütüphaneye bakarak gözlerinin dolduğu ve “Ağlamıyorum gözüme kitap tozu kaçtı sanırım.” dediği rivayet ediliyor.

* Nörolojik tespitler yapan ve beyin sinyallerini izleyen Edebifikir istihbarat biriminin demesine göre içinden “Ah, ileride kadınların tekrar erkeklerin emri altına gireceği bir sosyal düzen için çabalayan o gizli örgüte para yatırmazsam… İntikamım acı olacak!” diye geçirdiği tespit edildi.

DİĞER YAZILAR

6 Yorum

 • Doğan Kız Lan! , 09/09/2013

  edebifikir’de sebat gösterip büyük bir eleştirmen olacakken kendine bu yaptığın nedir davut bayraklı?

 • Naile Gaile , 09/09/2013

  davut bayraklı’nın bir daha of sınırlarından içeri girebileceğine ihtimal vermiyorum.

 • Muteber Naber , 09/09/2013

  Bence Of’a dönsün, oruç tutup tefekkür, okuma ve yazma ile meşgul olsun.

 • Nuran Vuran , 09/09/2013

  kendine acı davut bayraklı, şu hâline bak!

 • Aleyna Misina Mekselinâ , 09/09/2013

  yüz değiştirme operasyonları ucuzladı, eğer davut bayraklı yüzünü değiştirip kazakistan’a kaçmak istiyorsa yardımcı olabiliriz. sezon sonu indirimimiz var. bak hâlâ vakit var davut bayraklı!

 • taçsız kral , 06/09/2013

  çok haksızlık yapmışsınız adama… Ama acı olan, hiç savunanı olmaması :(

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir