Edebiyatta Büyük Sıçramanın Belgeliği: 2012 Öykü Yıllığı

2012 oyku yilligi

Canlı öykü edebiyatı ortamında iz bırakan çalışmalardan oluşan bir ilk: Dünyanın Öyküsü 2012 Öykü Yıllığı: “Öykü Yağmuru”

2012 Öykü Yıllığı, öykülerle, öykü kitaplarıyla, öykücülüğümüzle ilgili kapsamlı bir okuma çalışması niteliğinde.

2012’de yayımlanan öykü kitapları, öykü soruşturmaları, yılın en çok beğenilen öyküleri, öykücülüğümüzde yeni eğilimler, öyküyle ilgili söyleşilerden bölümler, seçilmiş öyküler, öyküye ilişkin yazılardan seçmeler, yitirilen yazarlardan öyküler, çeviri öyküler, kısa, fantastik öykülerle giderek zenginleşen dinamik öykü ortamına dair her şey öyküseverlerle bu yıllıkta buluşuyor.

Kemal Gündüzalp’in titiz çalışmasıyla hayat bulan 2012 Öykü Yıllığı; aralarında Doğan Hızlan, Adnan Binyazar, Semih Gümüş, Ahmet Telli, Ayşegül Tözeren, Özcan Karabulut, Gonca Özmen, Hüseyin Su, İnci Aral, M. Sadık Aslankara, Kadir Yüksel, Yaqop Tilermenî, Ahmet Büke gibi çevirmen, editör, eleştirmen, şair, öykü yazarı ve yayın yönetmenlerinin de olduğu, öyküye emek veren isimlerin katkılarıyla gerçekleştirilen ortak bir çabanın ürünü.

2012 Öykü Yıllığı; yıl içinde öykü kitapları ve dergilerde yayımlanan Kürtçe öykülere yer vermesiyle de bir “ilk”i gerçekleştiriyor.

 Edebifikir

DİĞER YAZILAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir