Editör Uykudadır ve Umutlar Azalmıştır

İşbu manifestonun ilk ve doğrudan muhatabı Sulhi Ceylan olup, kendisiyle aynı gaflet belasına düçâr olmuşlar da üzerine alınabilir.

Editör Sulhi Ceylan, edebifikir.com sitesinin sosyal medya hesabı üzerinden bir eylem daveti yaparak 04.11’de trend topic çalışması yapacaklarını, bu vesileyle gerçek okurun ortaya çıkacağını ilan etmiş ve #UykuKüçükÖlümdür etiketini gündeme taşımayı okuyucuların önüne bir hedef olarak koymuştur. Sabah 04.11 olduğunda yazarımız İbrahim Halil Aslan eylem davetine uymak üzere hazırlanmış fakat editörden bir ses çıkmamıştır. Yoksa editör uyuyor mudur?

İbrahim, Bahadır Dadak’la görüşerek durum değerlendirmesi yaptıktan sonra etikete bir göz atmış ve eylem çağrısına karşılık veren okurların olduğunu görmüştür. Editöre 7 dakika mühlet tanıdıktan sonra kendisini yoklamak için “Neredesin sen?” diye sormuş fakat cevap gelmeyen her yeni dakika ellerinde hüzün olarak birikmiştir. Editör uykudadır. Gaflet her bir yanını sarmış, uyuma arzusu eylem aşkının önüne geçmiş, dünyanın tam ortasına bomba koyma hayalleri yerini rüyalara bırakmıştır.

Editör uykudadır ve umutlar azalmıştır. Dünyanın daha iyi bir yer olması için kavgaya tutuşmak, süslü bir cümleden ibaret kalmış ve eylem küçük harflerle yazılan bir kız ismi olmaya bir adım daha yakınlaşmıştır.

Editör uykudadır ve Bahadır Dadak’ın Celal Kuru’ya yazdığı ok gibi cümleler yönünü Sulhi Ceylan’a çevirmiştir: “Kalbini kolla, ölmeden çürüyorsun!”

Editör uykudadır ve uyandığında kendisine bir ceza kesilmelidir. Cezayı kesmeye mâlik tek kişi olan Muharrem Cezbe Üstadımız, lütuf buyururlarsa, kendisinin zikir ve ibadetle meşgul olduğu saatlerde insanları eyleme ve uykusuzluğa davet edip uykuya dalan, öz evladı gibi sevdiği Sulhi Ceylan’a uygun gördüğü ceza-i müeyyideyi kaleme alacağı bir yazıyla biz fakir sevenlerine ilan etmesini hürmetle istirham ediyoruz. Üstadımızın sevgisinin adalete mani olmayacağından şüphemiz yoktur. Ayrıca Sulhi Ceylan’ın “Eğer uyanabilirsek” gibi ölüme işaret eden bir ifadeyi gaflet uykusuna perde eylediğini göz ardı etmemesini aksine bir de bunun için ceza vermesini kıymetli huzurlarında arz ediyoruz.

Not: İş bu manifestonun yazılacağından haberdar olan Sulhi Ceylan, yazarlarımızı cevap vermekle tehdit etmiş, keskin uçlu kalemini kınından hafifçe sıyırarak göz dağı vermiştir. Üstadın bilahare Sulhi Ceylan Bey evladına bu konuda nasihat etmesi de biz fakir sevenlerini memnun edecektir.

Edebifikir Fikren ve/veya Zikren Evliler Heyeti


Editörün Notu: Edebifikir yapılanmasının içine yerleştirilmiş ajanların farkındayız. Okurlarımız canını sıkmasınlar. Herbirinin gizli çamaşırlarını ve beslendikleri mecraları tek tek açıklayacağız. Evlilik maskesi arkasına saklanan bu yazarlarımızın gece saat 04.11’i beklemediklerini, aslında uyuyamadıkları için beklemek zorunda kaldıklarını ve dahasını açıklayacağız… Bu yazarlarımız gece neden uyuyamıyor, yoksa uyutulmuyor mu? Kanepede uyumak çok mu zor? Bizi okumaya devam edin.

DİĞER YAZILAR

4 Yorum

  • başkanlık sistemi gelirse editörler uyumayacak. ismet, editör neydi?

  • galip , 14/09/2017

    Sulhi ceylan şüphesiz ki gaflettedir.

  • hayri pıtır , 14/09/2017

    hepimiz Sulhi Ceylan’ız!

  • Şûride , 14/09/2017

    Sulhi Ceylan abiyi destekliyorum. Çünkü bende uyuya kaldım 😅

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir