Edebifikir Yazarları Kendilerinden Rahatsız

Rahatsızız. Canımızın sıkıntısı bazen kendimizden de olabiliyor. Birbirimizden sıkılıyoruz. Birbirimizle uğraşmak hoşumuza gidiyor. Birbirimize şiirler yazıyor, birbirimizi eleştiriyoruz. Çünkü diyoruz ki iyi dost birbirine karşı canı sıkılandır da. Bizim de öyle. Çok kıskancız. Kıskançlığımız ayak tabanlarımızdan vurur bizi. Baharın gelmemesi de canımızı son derece sıkıyor.

Edebifikir yazarları olarak birbirimizden rahatsızız. Öncelikle Edebifikir’in başını çeken Sulhi C’ye karşı canımız çok sıkkın. Ne olacak onun bu halleri? Yazdığı yazılarla bizi o kadar üzüyor ve derinden etkiliyor ki. Kendimizi giyotinlere vurup durasımız geliyor. Ardından aynanın karşısına geçip aynadaki yansımamıza jiletler atasımız geliyor. O cümleler ne öyle:

“Tüm kâinat kendini insanda bulur. Kâinat insana ayna, insan Allah’a aynadır. İdrakteki aynalar kırıldıkça hakikat ortaya çıkar.”

İbn-i Arabi okumadan uyumamayı adet eden bir rahatsızdır Sulhi C. O İbn-i Arabi okudukça bizim canımız sıkılıyor. Çünkü hiç birimiz onun kadar İbn-i Arabi’yi okumadı.

Bir de o kadar kitap okunmaz ki. Öyle hergün hergün, ne o öyle kitaplar. İnsanın canı sıkılır. Biraz ara vermesini ısrarla istiyoruz.

Diğer canımızı sıkan sevdiğimiz abimiz Aydoğan K’dır. Onun hali bizim canımızı çok sıkıyor. Büyüktür diye sesimizi çıkartmıyoruz ama artık canımıza tak etti. Yazdığı yazılar dolayısıyla kendine bağımlılık oluşturması ve bu yazılarıyla bizi kendine bağlaması çok canımızı sıkıyor. Yazmasın bir daha öyle yazılar. Yazacaksa da düzenli yazsın. Canımızı sıkmasın. Bir daha Kadıköy tarafına gitmemesi ısrarla istenir. O Kadıköy tarafına gittikçe bizim içimiz bunalıyor. O depresif ve agresif haline dayanamadığımız için kendimize kızıyoruz.

Bilal C’yi acaip kıskanıyoruz. Yazdığı yazılar ne o öyle. Yaz yaz bitmiyor. Biz tahmin ediyoruz ki o aç karnına yiyor kitapları. Zaten açlığı halinden belli. Aç olmasaydı o kadar yazamazdı.  Hemen hemen her gün bir yazı ile karşımıza çıkıyor. İnsan biraz nefes alır. Nefes almadığına dair söylentiler çok.

Artık şiir kitabı, deneme kitabı, poetik yazılar kitabının çıkmasını istiyoruz. Bu kitaplarının çıkmaması bizim acayip canımızı sıkıyor. Biri artık şu dosyalarını bassın. Yoksa biz kendi aramızda çıkartacağız.

Ömer E ne öyle? Adam şiir yazmaktan bıkmıyor. Bık kardeşim. Şiirden bık artık lütfen. Biraz şiirsiz günler yaşa. Her gün her gün şiir yazılmaz ki. İnsan arada bir nefes alır. Şarkı söyler. Ömer E’nin söylediği şarkılar da şiir olduğu için o da canımızı sıkıyor.

Mustafa Ç. Lütfen şu romanı bitir artık. Bizi bunalıma sokma.

Şimdilik bu kadar…

DİĞER YAZILAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir