Çare Morgül!

Çare Morgül!

Israrlara dayanamayarak tüm edimsel işlerimizi, entelektüel çalışmalarımızı bir yana bırakmak ve Türkiye’nin çağdaş medeniyet seviyesine ulaşılması bakımından kolları sıvayarak ortaya koyduğumuz bu manifestovari açılıma herkesin imzasını bekliyoruz. 

Hükümet gül dedi, ona Abdullah Gül verildi, CHP gül dedi, Sarıgül verildi. Biz de “bizim neyimiz eksik Allah’ım, bize de bir gül, n’olur” dedik ve Morgül gündemimize girdi.

Çare Morgül!

Türkiye’nin dünya konjönktüründe saygın ve prestijli bir yer edinmesi için  herkesin papyon giymesi şartını getirerek, Ortadoğu’da kalite kallavi bir yer edinmesi için batılı giyim şeklini tekrardan ele alıp bunu Cemil İpekçi kreasyonundan bir seri ile tamamlayarak ülke gündemine getirmek istiyoruz.

Biz Morgül’ün bir çare olması gerektiğini “en çok o konuşsun diye” mikrofonu ona uzatmayı istiyoruz. En çok Morgül konuşsun, çünkü o nazik tavır ve ince duruşundaki hali her ne kadar onu gündemden düşürse de sinirlenince kükreyen bir aslan gibi durması göğsümüzü kabartmıştır. Bu bakımdan onu tekrardan TV kanallarında sağlı sollu yumruklarıyla etrafa saldıran bir duruşla tekrardan görmek istiyoruz.

turgut uyar

Çare Morgül diyorsak, kırmızıgül, mavigül ve yeşilgülü de unutuyor değiliz. Morgül ülke gündeminin munis tarafı, Türk Sanat Musikisi’nin güzide sesi olarak siyasete de farklı bir bakış açısı getireceğini umut ediyoruz.

İlahiyatlarda Felsefe derslerinin azalmasından rahatsız mısınız? Temel fıkralarını etnik ayrımcılık olarak mı görüyorsunuz? Dizilerin 45 dakikaya inmesini mi istiyorsunuz? Mecliste devamlı siyah, lacivert ve gri takım elbiseli milletvekili görmekten sıkıldınız mı? Mecliste küfürleşmeye, yumruklaşmaya, tespih sallamalara, magandalığa karşı mısınız? Öyleyse…

Çare Morgül!

Türk Devrim tarihine arabesk gözle bakanlar, Çare Morgül çıkışındaki gerçek ve sürrealist ihtida hareketini anlayamazlar. “Varoşların sesi” olma iddiasında olanlar, “sessiz çoğunluğun sesi” diye ortalıkta dolananlar çarenin Morgül’de olduğunu, boyunlarına kravat taktıkları zamanda yaşayacakları o batının, insanı en kötü yerinden yakalayan ve uslanmak bilmeyen liberal hazzını tadınca anlayacaklar. Çare Morgül’dür, çünkü Morgül arabesk edebiyatı yapmaz, sanat musikisinin en derin ve içli nağmelerini Klasik Batı müziğinin saundlarıyla bir araya getirerek bizi batı cehenneminin içindeki gül bahçesine taşıyacaktır.

Cumhuriyet Devrimlerine bağlılığını Okan Bayülgen’in programında ortaya koyan teorisyen Morgül, Türkiye’nin iç, dış, sağ ve sol köşelerini ilgilendiren siyasi, sosyal ve magazinsel konularını da gayet açık ve net şekilde ortaya koymuş, sonuç olarak gözyaşlarına Seda Sayan hanımefendinin programında boğulmuştur. Aradaki zaman farkı senkronizasyon bozukluğundandır ve bunu da hükümet yapmıştır. Baskılar bizi yıldıramazlar.

Çare Morgül!  

Hepinizi hareketimize çağırıyoruz.

edip cansever

DİĞER YAZILAR

1 Yorum

  • mustafa çolak'ın 5.çocuğu , 24/09/2013

    Bu hareket ben doğana kadar milyonlara ulaşsın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir