Edebifikir’in Desteklediği Dernek ve Kuruluşlar

1. Mağdur Babalar Derneği: http://www.magdurbabalar.com/

2. Geri Dönüşüm İşçileri Derneği: http://bilgilaboratory.blogspot.com.tr/2012/04/geri-donusum-iscileri-dernegi-baskani.html

3. Güvercin Sevenler Derneği: Birkaç zamandır güvercin besleyenlerin yaptıkları işe besledikleri müthiş tutkuyu hayranlıkla müşahede ediyoruz. Kuşçuların toplum tarafından miskin, düşkün, serkeş kabul edilmesi onlarda hakikati toplum baskısına karşı savunabilme temayülüne yaklaştırıyor.

http://www.guvercinsevenlerdernegi.com/

4. Angora Tavşan Seven Şoförler Derneği: Milliyet Gazetesinin 4 Ekim 2004 tarihli nüshasında şöyle bir haber var:

“İzmir’de Angora tavşanı yetiştiriciliğini ek gelir kaynağı haline getirmek isteyen 12 ESHOT şoförü açtıkları çiftlikte başarı sağlayamayınca daha iyi organize olmak için Angora Tavşanı Seven Şoförler Derneği’ni kurdu. Dernek Başkanı Nihat Doğan, “Derneğimizin adını duyunca (şaka gibi) diyenler çıkıyor. Bu, bizi çok üzüyor, biz gayet ciddiyiz. Komik olalım diye yola çıkmadık” dedi.

ESHOT şoförü olmanın zorluğunu ve stresini vurgulayan Doğan, bir grup arkadaşıyla kendilerini meslek sorunlarından uzaklaştıracak bir hobi arayışına girdiklerini ve sonuçta bu derneğin kurulduğunu söyledi. İlk başta evlerinin balkonunda yetiştiriciliğe başladıklarını kaydeden Nihat Doğan, şöyle konuştu: “Ancak, Angora tavşanı çok tüy döküyor ve idrarı çok keskin bir kokuya sahip. Önce eşlerimiz tepki gösterdi, sonra komşuları da rahatsız etmeye başladığımızı fark ettik ve Güzelbahçe’de 12 arkadaş 8 ay önce bir çiftlik kurduk. Ama tavşanlar inanılmaz hızla üredi. İşi de çok iyi bilmediğimiz için tavşanları satarak çiftliği kapatmak zorunda kaldık. Yine de hobimizden vazgeçmedik. Yeniden daha iyi organize olarak işe başlamak için dernek kurduk. Üye sayımız 50’ye ulaştı.”

5. Tembellik Meslektir Derneği: Edebifikir yazarları tarafından kurulan ve temebelliğin felfesini yapan dernektir. Ama üyelerin tembelliğinden ötürü şimdilik felsefesine giremediler. Sadece tembellik yapıyorlar. İşte derneğin tüzüğü: https://edebifikir.com/haykiris/tembellik-meslektir-dernegi-tuzugu.html

DİĞER YAZILAR

1 Yorum

  • mühendis , 28/12/2014

    Mühendis ögrencileri koruma ve kollama da olmalı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir