Öğrenciler Gününüz Kutlu Olsun

DİĞER YAZILAR

3 Yorum

 • bombacı mülayim , 25/11/2014

  Onca yazıya, şiyire, bişeylere herkes veriyor yorumu veriyor yorumu.
  Eylem bir kız ismi değildir diyen sitede şu vidyoya 1 (yazıyla bir) yorum yapılması bunca adamın ayıbıdır efendiler!

  • gogolun paltosunun cepkenindeki sökük iplik , 25/11/2014

   üç oldu, hat-trick oldu.

   şimdi hat-trick deyince, bu deyimin kökeni nedir ne değildir, çok merak ettim. baktım, buldum. okudum. anlatıyorum. vikipedinin yalancısıyım, sonra çıkıp da, gogolun paltosunun cepkenindeki sökük nasıl böyle der, vay efendim ne ayıp, filan demeyin. sökerim dişinizi.

   evet.

   bu kavram ilk olarak 1858’de kullanılmış. medyadaki ilk kullanımı ise 1878. kiriket biliyor musunuz? tabi ki hayır. kiriket bilen bir türk, türk olamaz. kiriket ingiliz oyunu. beyzbol bunun amerikancası. ufak tefek rötüş yapmış yankiler. adını beyzbol koymuşlar.

   rivayete göre şeyhülislam arif hikmet bey kızına: kızım, evde kocanla sorun yaşarsan bil ki ingiliz oyunudur. dikkat et, dermiş. ingiliz oyunu böyle bir şey işte. kiriket de onlardan. şimdi oyunu anlatması uzun. şuradan izleyin. her şeyi devletten beklemeyin:
   http://www.youtube.com/watch?v=yPXAzgwwo0A

   Heathfield Harman Stephenson, (herifin ismi bile sportif tabi, sporcu dediğin böyle olur, içinde field filan geçiyor, harman yerini futbol sahası gibi düşünün, kiriket sahası da olur. bize bak, sabri. sabri ne arkadaş? sabri diye sporcu ismi mi olur?) 1858’deki oyunda, ardarda üç sayı alınca (şimdi beyzbola aşina olanınız varsa anlatayım diyeceğim ama, gerek yok, gogol bile anladı beni, siz haydi haydi anlarsınız) maç sonu elde edilen gelirden buna şapka hediye etmişler. hat-trick’in hat’i ordan, trick’i de oyundan geliyor.

   bunu da beyninizin en az kullandığınız odasına sallayın gitsin. maksat bombacı mülayim mutlu olsun.

 • gerçek merve , 25/11/2014

  sizin tabiatta(n) ne isteğiniz oldu sizin?

  toparlanın, odaklandığı yere gidelim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir