Eğitim Şart

DİĞER YAZILAR

4 Yorum

 • Horrible Secret , 18/06/2020

  Kelimelerle oynamak gibi figürlerle raks etmek ehil kişinin işidir, karikatürün bu gücünü severim. Benim yorumum kötü bir tohum kendisinden zararlı otları neşet ettirir.

  İstisnalar kaideyi bozmaz, iyi bir insan bataklıktan doğmaz. İyiler bir önceki neslin hilm dolu avuçlarında ağarırlar.

 • dünya küçük boşuna gözünüzde büyütmeyin , 18/06/2020

  zamanında dikilmiş ama dikeni belli olmayan bir ağacın öyküsüdür akla gelen. dalları kurumuş, ne uzar ne de kısalır. yıllar vardır yaprak da bitmez, sonbahardan da ilkbahardan da habersizdir. biraz yüksekçe bir tepenin yamacındaki yerleşke için adak ağacı olmuştur çoktan. nesiller boyu kah mum dikilmiş kah çaput bağlanmış dallarına dileklerine adak olma niyetiyle.

  mum ateşin kutsandığı, çaput el emeğinin kutsandığı zamanların adağı desek günümüz için de “kaba kuvvettir” sanırım kutsanan. belki de bu nedendir ağacın dallarında takılanlar.

  nedir istenen? nedir elde dilmek istenen? mum dikenin emeli daha büyük bir ateştir belki, çaput dikenin emeli de bir yere bağlanmaktır. silah dikenin emeli yok etmekten başka ne olabilir ki?

 • sumernazan , 18/06/2020

  Görüyorsanız anlatmaya gerek var. Belki bir ağaç görüyorsunuz, ama o kendi insanın ve dahi toplumun… Dışarıdan gelmiş saldırganlar kanaatimce. Peki ya kökü, içi ne halde bu ağacın. Dalları bile kesici ve can yakıcı darbelerden sivri ve kesici. Nedense gözlerimi kısıp beyaz kısımlarına baktım otomatikman bir aynadaki görüntünün simetrik yansıması gibi o da keskin ve sivri. A. Karaca’nın çerçeve çizmemesi umut verici.Renge sarılmış Çiçekler, yer çekimine yenilmiş meyveler, avcılara vurgun kuşlar ve agaca salıncak çocuklar o görünmeyen beyaz kısmında olmalı. Siyah da bütün renkler var, beyazda ise bütün renkler yok. Kalemine, yüreğine sağlık yüreğimize çizmiş A.Karaca.

 • ankara'da bir soğuk kaldırım , 18/06/2020

  kaba gücü kullanan toplumların önünde sonunda meyveleri de şiddet olacaktır.

  ne ağaç ağaç; sert, uyumsuz, çiçeksiz ve yumuşak hiçbir köşesi yok.
  ne meyve insana sağlık ve afiyet veren meyve; her türlü marazın bin türlü seçkisi mahiyetinde.

  çizer muhakkak daha derinlikli arz eder lakin anladığım budur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir