Klavyeşör

Sanıyoruz Muhammet Emin Oyar, minimal öykü kitabı çıkaracak.

***

Usta yazar, bir gazetedeki köşesinde genç yazarları öyle eleştirdi ki; okullarında düzenlenen şiir yarışmalarına katılmaya çalışan ilkokul çağındaki çocukların dahi nefretini kazandı. Özellikle ustanın kaleme aldığı şu satırlar genç yazarlar tarafından tepki gördü: “…Onlara yazar demeye dilim varmıyor. Bilgisayarlarının ekranına zombi gibi dalıp da ‘tık tık’ bir şeyler yazmak yazarlık değildir. Dediğim gibi bunlar yazar değil; tam bir klavyeşör…”

Ustanın bu yazısı basında da geniş yer aldı. Karşı çıkanlar, destekleyenler… Derken yazıdan çok, usta konuşulmaya başlandı.

Bir yandan da genç yazarlar ustaya bir eylem planı yaptılar. Basın ustadan söz ede dursun genç yazarlar araya kimseyi koymadan edeplerini koruyarak fikirlerini beyan etmek istediler.

Ustanın evinin önüne büyükçe bir beton blok getirildi. Gençler çivi, çekiç ve kamalarla betona vurmaya başladılar. Sesleri duyan usta koltuğundan kalkıp evinin penceresinden perdeyi hafifçe aralayarak dışarıya baktı. Ne olup bittiğini anlayamadı ve tekrar koltuğuna oturdu.

Sesler kesildikten birkaç dakika sonra usta tekrar dışarıya baktı. Sokakta kimsecikler yoktu. Beton blok ise orada duruyordu. Üzerinde de bir yazı, “Bunu mu istiyordunuz? Yalnız bu sefer ‘tık tık’ değil ‘tak tak’ oldu”…

DİĞER YAZILAR

1 Yorum

  • o usta , 01/10/2013

    terbiyesizler! haddiniz bilin efenim! bi daha da evimin önünde nümayiş eylemeyiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir