Watson Bu Dünya!

Tembelliği meslek edinen bir yapılanma olarak yerimize her şeyi yapan bir yazılımı takip etmeye karar verdik.

Bir bilişim firması tarafından dünyaya sunulan Watson isimli kendisine nasıl hitap edeceğimizi bilemediğimiz İsviçre çakısı gibi bir yazılımın doktorların yerine teşhis koyduğunu, gazetecilerin yerine haber/olay yorumu yaptığını, hatta ve hatta herhangi bir yarışmada değme jürilere taş çıkartıp en adil sonuca vardığını öğrenmiş bulunuyoruz. Bu durumdan oldukça hoşnutuz. Zira artık editörler tarafından geri çevrilen yazılarımız daha objektif ve doyurucu bir değerlendirmeden geçecek ve en azından “olmamış” gibi tek kelimelik ve emeğimize adeta hakaret niteliğinde basit geri dönüş almaktan bizi kurtaracak. Bu yazılımı sevgiyle selamlıyoruz.

Bunun yanında artık sitenin bakımları için editör tarafından temizliğe gönderilmekten de kurtulmuş bulunuyoruz. Bu hamarat yazılımın Edebifikir’e yıllardır aranıp bulunamayan asistan sorununa da çare olmasını ve hatta boynuz kulağı geçer düsturunca editörün yerini almasını ümit ediyoruz.

Watson yazılımı sayesinde; ukala akademisyenlerden, ne yapacağını bilmeyen kaprisli ve çaylak asistanlardan, uyuz öğrenci işleri personellerinden ve hatta bayat çayı üç liraya satan çakal kafeterya işletmecilerinden kurtulmayı hasretle bekliyoruz.

İçinde bulunduğu dünyanın nasıl pis bir yer olduğunu bizden daha hızlı öğrenip ırka, paraya ve diğer insan icadı hezeyanlara göre değil; hakkaniyete göre karar vermesini umduğumuz Watson’ın, bu pisliği besleyip büyüten ve insanları sürekli çalışması gereken köleler gibi gören kapitalist sistemin çürümüş çarklarını yerle yeksan edeceği, insanoğluna çalışmama özgürlüğünü tekrardan sunacağı günlerin hayalini kuruyoruz. Bu esnada zalim Edebifikir editörüne de biz yazarların içini soğutacak bir ders verirse çok mutlu olacağız.

Edebifikir tembelijansiyasını kendilerine rehber edinip bu yazılımı üreten mühendisleri sevgiyle kucaklıyor ve yeni sloganlarını buradan ilan ediyoruz: Watson bu dünya!

Edebifikir Yazarlarının Bir Kısmı
(Editörle Geçinemeyenler)

DİĞER YAZILAR

5 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir