Ah Teoman, Yine mi!

Haftanın önemli kültür sanat olayları ve Edebifikir yorumları…

***

İşe Geç Gelenler Yandı!

Yargıtay 7. Hukuk Dairesi, işverenin 16 gün süreyle işe geç geldiği gerekçesiyle işten çıkardığı kişinin yerel mahkemece verdiği ‘işe iade’ kararını bozdu. Emsal teşkil edecek kararda, işçinin mesaiye sürekli olarak geç gelmesinin işveren açısından geçerli fesih nedeni olduğu vurgulandı. (Ajans)

EDEBİFİKİR NOTU: İnsanların uykusuna bir devlet organı karışamaz. Biz Yedi Uyurlar’ın kıssasıyla büyüdük. Uyuyan Güzel’in çocuklarıyız biz. Bu halk her şeyi affeder ama uykusundan çalınacak bir ‘5 dakka daha’ya asla izin vermez. Hükümet devirecek bir karardır bu. Akıllı olun, kapitalizmin ekmeğine yağ sürmeyin.

***

Gezi Partisi Resmen Kuruldu

Bir süredir sosyal medyanın gündemindeydi. Kuruldu kurulacak derken artık Geziciler’in de bir partisi var. Başka Haber’den Hıdır Tok’un haberine göre; Partinin Genel Başkanı Reşit Cem Köksal oldu. Yeni partiye ilişkin bilgiler Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın internet sitesinde de yer aldı. 1 Ekim 2013’te kurulan parti, 9 Ekim 2013’te tescillendi.

Genel merkezi Ankara’da bulunan parti, faaliyetlerini Fidanlık Mah. Marmara Sok. No:46/4 Çankaya/ANKARA adresinde yürütecek. Ağaçların sökülmesine yönelik protestolarla adı duyulan Gezi’nin partisinin adresi de “Fidanlık Mahallesi” olunca sosyal medyada espriler de yapıldı. Gezi Partisi kısaltma olarak GZP’yi kullanıyor. Partinin logosu ise kök salmış ağaç modelinde bir insan figüründen oluşuyor. (Ajans)

EDEBİFİKİR NOTU: Mesele ağaç değilmiş, nihayet anladık mı? Anladık. Partinin logosu kök salmış ağaç ama seçimlere girseler ancak nal toplarlar. Bunun üzerine şunu mu diyecekler: Biz kendimizle dalga geçmek için yapmıştık. Ho ho ho ho ha hahahahaa…

***

Teoman Yeni Şarkı Yazdı

Müziği bıraktığını açıkladıktan bir süre sonra konserlerle hayranlarının karşısına çıkmaya başlayan rock’çı Teoman, sahnelere döndüğünü açıkladıktan 334 gün sonra ‘Haziran’ adını verdiği yeni bir şarkı yayınladı.

Söz ve müziği Teoman’a ait olan şarkının aranjörlüğünü Ozan Çolakoğlu üstlendi. Böylece Teoman ve Ozan Çolakoğlu ilk kez birlikte bir çalışmaya imza attılar. Radyolarda yayınlanmaya başlayan şarkı, tüm dijital müzik platformlarından dinleyicilerin beğenisine sunuldu. (Ajans)

EDEBİFİKİR NOTU: Keşke gidişin güzel olarak kalsaydı. Gidenlerin dönüşünü sevmiyoruz Teo. Sevmiyoruz, içimizdeki acıya meyilli o asil duyguya ihanet ettin sen! Kandırdın. Bizi izlemeye devam et. Sana söylenecek sözler hazırladık.

 

 

       Teoman’a yazdığımız diğer yazılar:

 

 

 

 

DİĞER YAZILAR

5 Yorum

 • receb tayyib erdoğan , 06/04/2016

  https://www.youtube.com/watch?v=OTEl10pXBm8 Eyyy Teo,ya sen nasıl benim vatandaşıma dert olursun ya, ya ne demek ‘tabiatım böyle’.

 • Astronot olacakken manav oldum diye dövünen , 06/11/2013

  Yılmaz Morgül’ü tanıyom da, Teoman kimdi ya.. Hangi Teo acaba? İkinci mi üçüncü mü?

 • müjde , 25/10/2013

  gezi partisi’nin başına yılmaz morgül reyiz geçsin!

 • sırma , 24/10/2013

  Şu yorumları her kim yazıyorsa bayılıyorum okumaya. Lütfen aynen devam ;)

 • kültürsüz sanatsız ve olaysız , 24/10/2013

  bir kere de beni ilgilendiren bir gelişme olsun ya!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir