Kitaphaber Dergisi’nin İlk Sayısı Çıktı

Genel Yayın Yönetmenliğini Bilal Can’ın yaptığı ve yılda 2 sayı çıkacak olan Kitaphaber Dergisi’nin ilk sayısı okuyucuyla buluştu.

***

Sunuş yazısında Genel Yayın Yönetmeni Bilal Can; derginin seyrini ve misyonunu özetleyerek genel bir değerlendirmede bulundu. Düşün/Felsefe köşeleri Sulhi Ceylan, Uğur Cumaoğlu ve Feyzettin Aytepe tarafından kaleme alınırken; Resul Bulama hem Aydın Hız’ın son romanı üstüne kaleme aldı hem de yazar ile mülakat yaptı.

Teori köşesinde Ethem Erdoğan, Portre köşesinde Tuba Yavuz okurlarıyla buluşurken İnce Bakış köşelerinde Enes Can ve Ayşe Bağca okuru selamladı.

Kitaphaber’e özgü 15’likler köşesini Ülker Gündoğdu kaleme aldı. Necla Dursun ise Müzisyen/Besteci Mehmet Özkaya’yı konuşturdu.

Dünya Edebiyatında Sabri Ünal İngilizce, Japonca, Türkçe kaynaklardan derlediği Haruki Murikami denemesi ile okuru dipnot yağmuruna tutarken S. Çelebi Bir Kitapla Yolculuk köşesinde okurları uzun ve güzel bir yolculuğa çıkarıyor.

Sinema köşesi Şerife Saliha Buğa’ya emanet edilmiş , Tarih köşesinde ise Yunus Özdemir ve Ömer Ertürk yer alıyor.

Hassas Miyar Mustafa Buğaz tarafından terazi edilirken İlahiyat için Ferhat Özbadem seferber oldu. Necla Dursun, Mustafa Atalay, Şerife Saliha Buğa ve Sueda Kurt Kitap yazılarıyla dergiyi yerini alırken, Elif Dursun ve Zeynep Dursun Genç Kalemler köşesinden sesleniyor.

Okurlara bir not:

“Sayın Okur,

Dergimiz A4 ebatlarında, pdf formatında hazırlanmıştır. Piyasada satılmaz ama siz evinizdeki yazıcınızdan bir kopyasını ücretsiz ve özgür olarak çıktı alabilir veya PDF formatında sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Derginin, muhatabını bulmasını diliyoruz.

Kitaplardan kurduğumuz dünyaya sizleri de davet ediyoruz.”

Dergiyi PDF olarak aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Kitaphaber Dergisi 1. Sayı

DİĞER YAZILAR

1 Yorum

  • Spagetti Yılı , 04/06/2021

    Hayırlı olsun. Kitaphaber Dergisi diye yazılmış yukarda. “Kitaphaber ve Eleştiri Dergisi”

    Dikkatimi celbeden, kitap eleştirilerinin olacağı yönünde. Öyle olursa çok iyi olur.İlgiyle okunması dileğiyle…Teşekkürler… Emeklerinize sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir