İllüstrasyon

Abdullah Karaca, yeni bir illüstrasyonu ile aramıza geri döndü.

DİĞER YAZILAR

6 Yorum

 • kolay unutulmayacak , 31/12/2020

  en çok yıldızların bir arada oluşu

 • J. Gennie , 05/05/2020

  Burada Basel’deki modern sanat sergilerinde yer almanızı isterdim açıkçası.
  İnsana bir şey katmayan çok üretim var Avrupa’da, yani çizim yetenekleri göz dolduruyor ancak kontekstleri oldukça zayıf.

  Umarım paylaşıma devam edersiniz.

 • Kânûn-i Zaman , 02/05/2020

  ya hocam, şu anlam içinde anlamlar beni fevkaladesiyle mesut ediyor.
  insan fezaya da çıksa yalnızlığından ve can sıkılmışlığından bundan kelli varoluşundan ve hatta insanlığından hiçbir şey kaybedemiyor.

  maşAllah kaleminize ve dimağınıza zeval gelmesin

 • ihsanbul , 02/05/2020

  yıldızlara, yıldızın ışığını dünyaya yansıtan aydan bakan adam… kuşkusuz ki bir mürşid-i kamilin gönlüne girmeden ve de bir mürşid-i kamilin yoluna gönül vermeden yıldızları anlamak pek mümkün olmaz.

  “Ashâbım yıldızlar gibidir. Hangisine tâbi olsanız hidayete erersiniz.” ((bk. Beyhakî, el-Medhal, s.164, Kenzu’l-ummal, h. no: 1002)

 • İsmail Çağbayır , 01/05/2020

  Bu yalan ve yalnız dünyada bize böylesi terk edişler gerek.
  Aramıza hoş geldin, Abdullah Karaca!

 • hasibe , 01/05/2020

  Ipin ucunun kimde olduğu mühim ama iki ucu olduğundan mütevellid ‘göklerde’ deyip göğe baktığımızda umut emaresi yildizlar gibi ayan beyan , dualar ve yakarışlarla ardimizi dünyaya manzara diye sunan bir narın kadın figürü ve bir de belki de içinde sevgi kırıntıları, bir lokma umut ve yol boyunca inancıyla azığını yelken etmiş boşluğun tozları da gözlerine kaçmış…. gibi cümleler ne bileyim desen kendin gibi ilmik ilmik örulse de sersen ey gönül. Kalem örgüsü necedir dünya ötesinde gün mudur yoksa gecedir?1 madem güneş var ve dahi ay biz ne diye geveleyip dururuz yıllardır bilmem ki ay güneşi dünyadan bakarsa kovalar insan kendi gibi sanarmis. (:nsan kendi gibi sanatmis. ) insan ay ile güneşi kendi icat ettiği saat sanmış her halde yelkovan ile akrep gibi kovalamışmış.
  Abdullah Karaca bizi de çizer mi Huzura varınca
  Işte ben de böyle karınca kararınca
  Kara deftere ak yazınca.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir