Açık Büfe Kahvaltı

Bu gün yine canımızı sıkacak bir şeyler bulduk.

Açıkbüfe kahvaltı…

Kimin icat ettiğini bilmiyorum ama bu işte kapitalizmin elinin olduğu gayet açık. Düşünsenize, elli bilemedin yüz çeşit kahvaltılık vb yemeğin içine dalıyorsunuz. Hayvani açlığınız hepsine saldırıyor. İçinizdeki şeytan, “bir sürü para veriyorum, her şeyden yemeliyim” diyor ve sizde şeytanlaşıp her yiyecekten tabağınıza dolduruyorsunuz. Yetmiyor iki, üç hatta dördüncü tabağı dolduruyorsunuz. Üstüne de birkaç tabak meyve koyuyorsunuz masanıza. Ve hepsini yiyemediğiniz için aldıklarınızın yarısı çöpe gidiyor ama hayvani açlığınız ve gözünüz doyuyor. Şimdi anladınız mı neden canımız sıkılıyor? Hem hepsini yeseniz ve hiç çöpe artık atılmasa bile bu ne kibir kardeşim. Elli çeşit yiyecek içine dalmak ve hepsinden almaya çalışmak. Bu ne açgözlülük, bu ne doymak bilmez pisboğazlık, bu ne hayvanlıktır. Ananın evinde de böyle kahvaltı yapıyordun değil mi?

Açık büfe kahvaltı yapmak büyük suçtur. Bunu bir kere kabul edin. İsraf ise haramdır. İkisi bir araya geldiğine göre yatacak yeriniz yok demektir.

Bir simit neyinize yetmiyor. Olmadı yanına peynir de ekleyin, yine mi yetmedi. O halde gidin kendinizi ahıra bağlayın. Anladınız sanırım…

Tekrar ediyorum. Açık büfe kahvaltı yapmak günahtır, vebaldir, şeytani bir harekettir. Adam olun adam!

DİĞER YAZILAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir